Łódź staje się potężnym ośrodkiem biegowym. Przez cały rok w kalendarzu imprez każdy biegacz znajdzie dla siebie ciekawe wydarzenie. Nasz korespondent Bartek "Sobek" Sobecki zaprasza na zawody, które odbędą się w najbliższych miesiącach w Łodzi i jej okolicach.  Wszystkim biegaczom, chcącym wziąć udział w imprezach Bartek sugeruje kontakt z organizatorami przed zawodami :) w celu zweryfikowania czy dany bieg będzie rozegrany w terminie. Na dzień dzisiejszy wszystko się zgadza, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro... sugeruje Bartek:)    

Wrzesień:

07.09.2008 - XXVI Tomaszowski Bieg im. B. Malinowskiego na dystansie 10km. W ramach imprezy odbywają się biegi dla dzieci i młodzieży. Start i meta zlokalizowana jest na stadionie, a trasa prowadzi ulicami Tomaszowa Mazowieckiego. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli pamiątkowe medale oraz dyplomy. Źródło www.psb-biegi.com.pl.

13.09.2008 - III Bieg Solidarności rozgrywany po raz pierwszy w Arturówku, poprzednie edycje odbyły się w pod łódzkich Jedliczach. Trasa prowadzić będzie po lesie łagiewnickim (znana z wszystkich poprzednich biegów organizowanych przez KB Arturówek Łódź) Panie do pokonania będą miały dystans ~5km, a Panowie ~10km. W ramach imprezy rozegranie zostanie bieg otwarty o długości 1500m. Impreza rozgrywana jest w ramach Grand Prix Arturówka 2008 i jest ostatnią zaliczaną do tegorocznej edycji. Szczegółowy regulamin znajduje się na www.biegampolodzi.go.pl.

28.09.2008 - Bieg Trybunalski rozgrywany w Piotrkowie Trybunalskim. Dystans 10,4 km. Trasa wytyczona jest w centrum miasta - w poprzednich edycjach do pokonania było 10 okrążeń z dość trudnym podbiegiem na końcu każdej pętli. Źródło www.maratonypolskie.pl

28.09.2008 - XXVII Łowicki Półmaraton Jesieni o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. Jest to jedna z najbardziej popularnych imprez w naszym województwie. Szybka i staraninie przygotowana trasa wraz z bogatym pakietem startowym i pamiątkowym medalem jest dużym magnezem dla zawodników. W tym roku termin biegu pokrywa się z Maratonem Warszawskim, ale zapewne nie wpłynie to na obniżenie frekwencji w Półmaratonie. Żródło  www.osir.low.pl.

Październik: 

12.10.2008 - V NONIRON Duathlon odbędzie się w Łodzi, a trasa wyznaczona jest na terenie Lasu łagiewnickiego przy tzw. „kaloryferze" (parking przy ul. Wycieczkowej). Dystans do pokonania to 5 km biegu - 12 km roweru - 2 km biegu. Duathlon to co prawda nie typowa impreza biegowa, ale zapewne będzie dobrym urozmaiceniem kończącego się sezonu biegowego. Regulamin oraz elektroniczne zapisy dostępne są na stronie organizatora www.tri-sport.org.pl.  

19.10.2008 - 2 Ogólnopolski Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie na dystansie 10km. Zeszłoroczny debiut został bardzo pozytywnie odebrany przez biegaczy co zapewne zaowocuje w tym roku nowym rekordem frekwencji. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale. Źródło www.uniejow.pl

Listopad:

9.11.2008 - V Światowy Dzień Biegania rozegrany zostanie w Arturówku, na znanej wszystkim trasie, Panie do pokonania będą miały dystans 5 km, a Panowie 10 km. Tradycyjnie wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w losowaniu upominków. Regulamin biegu znajduje się na stronie www.biegampolodzi.go.pl.   Po zakończeniu biegu odbędzie się uroczyste zakończenie IV Grand Prix Arturówka 2008.

W ostatni weekend listopada rozgrywany jest co roku Bieg o Puchar Prezesa AZS w Łodzi. Dokładny termin imprezy oraz miejsce rozegrania biegu nie został jeszcze podany przez organizatorów. Informacji należy szukać na stronie www.lodz.azs.pl.

Grudzień:

31.12.2008 - Bieg Sylwestrowy w Arturówku. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 10 km, w ramach imprezy odbywa się bieg dla dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz biorą udział w losowaniu upominków. Z roku na rok w imprezie startuje co raz więcej osób, na co ma zapewne wpływ możliwość spędzenia ostatniego przedpołudnia roku wśród biegowych przyjaciół.{moscomment}