Strona zawodów
Trasa

 

1 marca 2014 w warszawskim Parku Skaryszewskim odbędzie się wyjątkowa impreza organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. Uczestnicy rywalizacji na dystansach 5 i 10 km będą w sportowy sposób świętować Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza będzie miała unikalną, wojskową oprawę, a dla kibiców przygotowano specjalną grę edukacyjną. Na trasie spodziewamy się czołowych polskich długodystansowców.

Każdy uczestnik biegowej rywalizacji otrzyma w pakiecie startowym między innymi koszulkę z wybranym przez siebie wizerunkiem bohatera walki zbrojnej o niepodległość Polski z lat 40-tych i 50-tych XX wieku. To tylko siedmiu z niezliczonej rzeszy żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce, o których przez lata było cicho w naszej historii.

Jeśli pogoda będzie sprzyjać, zawodnicy będą mieli świetną okazję na bicie rekordów życiowych na szybkiej trasie. Liczy się jednak przede wszystkim uczestnictwo i aktywne świętowanie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tej chwili listy startowe są już niestety zapełnione, zapraszamy jednak do kibicowania w tej niepowtarzalnej imprezie biegowej.

Uczestnicy, ale przede wszystkim kibice, będą mogli wziąć udział w bezpłatnej zabawie edukacyjnej, która 1 marca zamieni Park Skaryszewski w konspiracyjne pole gry. Czekają na Was również inscenizacje historyczne, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz ciepły posiłek.
 
 
 
{moscomment}