Podczas mityngu w Birmingham (Sainsbury's Indoor Grand Prix) Marcin Lewandowski przebiegł 1500 m w czasie 3:37:37 i poprawił własny halowy rekord Polski, sprzed dwóch lat, ustanowiony w 14 lutego 2012, w Lievin - 3:37:76. Polak zajął trzecie miejsce w biegu, w którym zwyciężył Kenijczyk Nixon Chepseba - 3:37:19. Tak dobry rezultat może sprawić, że Lewandowski podczas zbliżających się halowych mistrzostw świata w Sopocie (7-9 marca) może zamienić start na 800 m, na 1500 m.

W biegu na 800 metrów wystartował Adam Kszczot i on również zajął 3 miejsce z niezłym wynikiem 1:45:19. (powyżej materiał filmowy)

Na tym samym mityngu Etiopka Genzebe Dibaba przebiegła najszybciej w historii dwie mile - 9:00:48. IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) nie prowadzi jednak oficjalnej listy rekordów na tym dystansie. (niżej krótki wywiad)

Natomiast w Spale Łukasz Parszczyński pokonał 2000 m, w czasie 5:05:63, co jest również najlepszym wynikiem  w Polsce na tym nietypowym dystansie.