Strona Spartan

Spartanie Dzieciom: Charytatywna grupa biegowa „Spartanie Dzieciom” jako imprezę kończącą sezon 2013 wybrała Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu, który odbył się 8 grudnia. Tym razem celem wsparcia były dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Toruniu. Wsparcie było dwojakiego rodzaju: prezenty dla dzieci dostarczone w przeddzień biegu oraz zbiórka funduszy na zajęcia logopedyczne przeprowadzona w trakcie samego biegu.

Każdy Spartanin wylosował jedno dziecko spośród 30 wychowanków Domu Dziecka i zorganizował dla niego zbiórkę w swoim środowisku: w pracy, w kręgu rodzinnym, w zaprzyjaźnionych firmach. Chodziło o to, aby poruszyć serca jak największej grupy ludzi. W efekcie Dom Dziecka dostał nową pralkę i lodówkę, mnóstwo środków czystości i wiele innych rzeczy potrzebnych na co dzień. Ponadto wszystkie dzieci dostały wymarzone prezenty. Wymarzone, bo dokładnie zgodne z tym, co napisały - one same, lub opiekunki w ich imieniu - w „listach do Świętego Mikołaja”.

Bieg, który odbył się w niedzielę, mimo mroźnego dnia emanował gorącą atmosferą. Biegacze i kibice na trasie jak zwykle nie zawiedli. Na koniec, po biegu, w czasie uroczystości wręczania nagród i medali dla biegaczy, Spartanie i wychowankowie Domu Dziecka razem odśpiewali nową, spartańską kolędę.

A teraz pora na życzenia. Z okazji zbliżających się Świąt oraz Nowego Roku życzymy Wam samych udanych biegów, poprawienia rekordów życiowych już w nadchodzącym roku, morderczych treningów lecz łagodnych startów oraz bardzo wyrozumiałych rodzin :) Dziękujemy wszystkim tym, którzy w różnoraki sposób angażowali się w nasze akcje i pomagali nam w zbiórkach!

A gdyby ktoś zechciał dwa razy do roku poświęcić swoje rekordy życiowe na rzecz męczącego biegu w grupie wariatów o wielkich sercach, w stroju, który upiornie przeszkadza i ciąży coraz bardziej z każdym przebiegniętym kilometrem – zapraszamy do zapisów do grupy Spartan. Ból przemija, czyny pozostają!
 
 
 
 
{moscomment}