Artur Kujawiński: Wielka prośba i apel do środowiska sportowego. W najbliższych latach planujemy odbudować lekkoatletyczną infrastrukturę w Poznaniu. Chcemy pokazać władzom miasta, władzom województwa i Ministerstwu Sportu, że to właśnie tutaj w Wielkopolsce, w Poznaniu potrzebna jest odbudowa infrastruktury - stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie. Nie wspominając już, że Poznań nie ma hali lekkoatletycznej na której można zimą trenować a przecież to właśnie tutaj "stacjonuje" kadra Polski sprinterów, która walczy o finały Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Stąd gorący apel o oddanie głosu poparcia na stronie www.wzla.poznan.pl gdzie w prawym górnym rogu możecie poczytać o planach na przyszłość, szkoleniu młodzieży i powrocie wielkich imprez lekkoatletycznych do Poznania. Oraz co najważniejsze oddać głos poparcia. W całym województwie wielkopolskim powstają piękne obiekty lekkoatletyczne i patrząc na wyniki sportowe przynosi to efekty wśród młodzieży w postaci medali zarówno Mistrzostw Polski jak i Europy.

Czas zatroszczyć się o Poznań , zatem pokażmy jak wielka jest rodzina nie tylko lekkoatletyczna ale cała rodzina sportowa bo lekkoatletyka to królowa sportu i podstawa innych dyscyplin. Z góry gorąco dziękuję za poparcie by poznańscy lekkoatleci mieli godne warunki do trenowania a wielkopolscy lekkoatleci arenę na której będą mogli uczestniczyć we wspaniałych imprezach lekkoatletycznych. 10 lat temu w Poznaniu odbywał się wspaniały mityng Żywiec Cup na który przychodziło tysiące kibiców a na bieżni walczyło aż 20 medalistów Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich m.in sprinter Frankie Frederics, Jelena Isinbajewa i cała plejada naszych krajowych mistrzów. Chcemy przywrócić blask lekkoatletyki w Wielkopolsce i biegacze z całego kraju mogą nam w tym pomóc !

Aby wzmocnić apel i poparcie możecie przyłączyć się do fanpage Wielkopolska Lekkoatletyka na TAK, zbierzmy kibiców, którzy w przyszłości zapełnią trybuny lekkoatletycznego stadionu na Golęcinie ;)

https://www.facebook.com/pages/Wielkopolska-Lekkoatletyka-na-TAK/155080758036293?skip_nax_wizard=true&success=1#
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}