Regulamin
Strona zawodów

Jan Szczepłek:Tylko do niedzieli, 20 października otwarte są zapisy do Minimaratonu Niepodległości. Na liście startowej zostało niewiele wolnych miejsc, a limit uczestników w biegu głównym to tylko 300 osób. XI już Minimaraton Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lesznowola odbędzie się 26 października. Zawodnicy wezmą udział w biegu na dystansie 1/10 maratonu. W programie również biegi dla dzieci i gimnazjalistów. W tym roku w dniu biegu odbędzie się Lesznowolskie Święto Dyni. Na starcie oraz na trasie ustawione będą stragany z dyniami, a autor najładniej wyrzeźbionej dyni zostanie wyróżniony przez wójta gminy. 

Minimaraton Niepodległości odbędzie się po raz jedenasty. Ten bieg uliczny tradycyjnie otwiera obchody uczczenia rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości oraz promuje aktywny styl życia.

Bieg główny odbywa się na dystansie 4219,5 m. czyli 1/10 maratonu i prowadzić będzie ulicami podwarszawskiej gminy Lesznowola. Biegi dzieci oraz gimnazjalistów rozgrywane są na stadionie lekkoatletycznym na dystansach 300, 600 oraz 1000 metrów. Najlepsi zawodnicy w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Na mecie wszyscy uczestnicy dostaną dyniowe kubki oraz pamiątkowe medale. W oczekiwaniu na dekorację zwycięzców biegacze otrzymają gorącą herbatę, napój izotoniczny oraz ciepły posiłek.

W tym roku poraz pierwszy impreza połączona będzie z Lesznowolskim Świętem Dyni. W strefie startu i mety oraz wzdłuż trasy biegu ustawione będą stragany z dyniami. W miasteczku biegowym przygotowane będą stoiska, na których kibice oraz biegacze będą mogli wyrzeźbić swoją dynię. Autor najlepszego projektu otrzyma nagrodę niespodziankę od wójta gminy Lesznowola.

Rejestracja do biegu będzie możliwa tylko do niedzieli, 20 października poprzez stronę www.minimaraton.pl. Limit w biegach dzieci wynosi 200 osób, natomiast w biegu dorosłych 300. Impreza odbędzie się 26 października. Start biegu głównego przewidziany jest na godzinę 12:00. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli i czynne będzie w dniu biegu od 10:00 do 11:45.
 
 
 
{moscomment}