Wyniki

Magdalena Krause-Pietkiewicz: W sobotę, 12 września, wrocławianie uczestniczyli w imprezach biegowych pod szyldem Przewietrz się na Olimpijskim. 11. edycja biegów zgromadziła tłumy zawodników i kibiców. Bieg główny na 10 km wygrał Bartłomiej Przedwojewski (32:12). Drugi był Szymon Dorożyński (32:24), a trzeci nasz trener – Tomasz Sobczyk (32:53).

Stadion Olimpijski to dla mnie szczęśliwe miejsce. Bardzo lubię tu biegać. I tym razem udało mi się „wykręcić” dobry czas – powiedział po biegu Sobczyk. Wśród pań triumfowała Barbara Niewiedział (39:52). Za nią na metę przybiegła Danuta Piskorowska (40:36) oraz Magdalena Kuśmierska (44:47).

Na dystansie 3,4 km w kategorii Nordic Walking zwyciężył Mieszko Wiktorski (19:55). Drugie miejsce zajął Roland Gromada (22:09). Na ostatnim stopniu podium stanęła Małgorzata Wiktorska (22:47). Organizatorami imprezy biegowej byli – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Akademicki Związek Sportowy przy AWF Wrocław.