Już 15 października rozpoczynają się zapisy do XXV Biegu Niepodległości. W tym roku na uczestników czeka rekordowa pula 12 000 pakietów startowych, które zostaną wydane biegaczom, zawodnikom Nordic Walking oraz uczestnikom poruszającym się na wózkach.
Jak się zapisać?
Ponownie jak w poprzednich latach, aby znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.wosir.waw.pl lub pojawić się osobiście w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Rozbrat 26. Tegoroczny limit to 12 000 pakietów startowych.
Dwa sposoby na zapisy:
- poprzez stronę www.wosir.waw.pl (widoczny baner „Zarejestruj się”). Rejestracja poprzez stronę trwa nieprzerwanie od 15 października do 10 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc.
- osobiście w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 w pokoju 109.

Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Niepodległości, w tym m.in. terminarz funkcjonowania biura zawodów można znaleźć na stronie www.wosir.waw.pl.

Trasa Biegu
Podobnie jak przed rokiem start biegu zlokalizowano w okolicach skrzyżowania ulicy Stawki oraz Alei Jana Pawła II. Punktualnie o godzinie 11: 11 wystartują biegacze, kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach i rolkach, następnie zawodnicy Nordic Walking. Trasa będzie przebiegać Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do Alei Niepodległości. Biegacze, zawodnicy na rolkach i wózkach nawracają w prawo, na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking mają nawrót na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wracają drugą stroną Al. Jana Pawła II do mety.

Uczestnicząc pomagasz!
Jeden z partnerów wydarzenia firma Amway Polska, która aktywnie uczestniczy w propagowaniu aktywnego stylu życia na tegorocznej edycji biegu zrealizuje akcję społeczną. Za każdego uczestnika Biegu Niepodległości Amway Polska przekaże 2 zł na rzecz Fundacji „Wychowanie przez sport” Pawła Januszewskiego na edukację i propagowanie biegania wśród najmłodszych. Sportowa edukacja to jeden z elementów filozofii naszej firmy. – dodaje Anna Pietrzak, dyrektor Amway Polska.

Partner strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Asics
Sponsor: AA drink, Amway Polska, Garmin
Patroni medialni: Maratończyk.pl, TVP Warszawa, Trójka, Rzeczpospolita, AMS, Runners’ World, MaratonyPolskie.pl, SportowaHistoria.pl
Patronaty honorowe: , Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Niepodległości, Muzeum Piłsudskiego
Partnerzy: Hulakula, Arkadia, MPWiK, Audioteka.pl, Motivato.pl; 12tri.pl, IFAA, Fundacja Trzy Kroki, Fotomaraton.pl, Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii, Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte.

{moscomment}