Regulamin
Strona zawodów
Mapa

Paweł Fąferek: eden z najciekawszych biegów na Pomorzu - BIEG PO TWIERDZY 2013 - już za niespełna dwa tygodnie. Możemy zatem zdradzić jak będzie poprowadzona trasa na terenie Fortu na Górze Gradowej (Centrum Hewelianum). Trasa o długości 5,3 km wiedzie ścieżkami i alejkami na terenie twierdzy oraz otaczającego ją parku. Podzielona jest na dwie pętle - pierwsza jest krótsza (1,5 km) i tylko z jednym podbiegiem; druga zaś znacznie dłuższa (3,8 km) i z aż pięcioma fragmentami pod górę, przy czym dwa wymagać będą sporego zaangażowania sił i dobrej techniki biegu.

Ponieważ suma przewyższeń wynosi 6% długości trasy oznacza to, że BIEG PO TWIERDZY kwalifikuje się do kategorii biegów górskich! Jest to jedyny bieg górski w Polsce odbywający się nad morzem! Start, meta oraz centrum zawodów zlokalizowane będą na majdanie - placu w głównej części twierdzy.

Ze względu na wyjątkową atrakcyjność BIEG PO TWIERDZY przeznaczony jest nie tylko dla wytrawnych biegaczy, ale także dla amatorów biegania i aktywnego wypoczynku. Zawody to jednak nie tylko wydarzenie sportowe. To także szereg imprez towarzyszących zachęcających do zdrowego i aktywnego stylu życia m.in. bieg dla dzieci i młodzieży, spacer nordic walking, porady medyczne i zdrowotne, pokazy, zabawy i konkursy dla publiczności. Zapraszamy 6 października na Twierdzę Gdańsk. 

MAPA TRASY
 
 
{moscomment}