Wyniki 
Strona www

Marcin Żuk: 21 września w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Bieg Służb Mundurowych. Tym razem oprócz przedstawicieli współczesnych formacji pojawili się także Spartanie w pełnym bojowym rynsztunku. Oczywiście zgodnie ze swoim hasłem Spartanie Dzieciom - Biegając Pomagamy, celem aktywności spartańskiej było wsparcie niepełnosprawnych dzieci.

15 tysięczne Głuchołazy już po raz jedenasty gościły uczestników Ogólnopolskiego Biegu Służb Mundurowych. Na starcie stanęli biegacze z policji, wojska, służby więziennej, straży granicznej i straży pożarnej, a także miejscowi „cywilni” biegacze. Stawkę uzupełniło 17 członków charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom. Łącznie na starcie stanęły 202 osoby.

Bieg rozgrywany był  dystansie 10 km i został poprowadzony na 4 pętlach, z których na każdej czekał na biegaczy zarówno ostry podbieg, jak i ostry zbieg. Pętle sprzyjały dopingowaniu zawodników przez licznie zgromadzoną, pomimo pochmurnej pogody,  publiczność. Bieg zakończył się zwycięstwem Dawida Klaybora, który uzyskał czas 31:42. Wśród Pań tryumfowała dwukrotna złota medalistka paraolimpijska Barbara Niewiedział, która uzyskała czas 38:48. 

Spartanie biegli tradycyjnie całą grupą i w pełnym bojowym rynsztunku, a uzyskany czas 56:25 należy uznać za wartościowy. Celem przyjazdu Spartan nie był jednak aspekt sportowy, ale tradycyjnie aspekt społeczny. Swoją aktywnością organizacyjną Spartanie wsparli zbiórkę środków przeznaczoną na zajęcia dogoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Całość zgromadzonej kwoty została przekazana na rzecz potrzeb dzieci z Głuchołaz.    
 
Fotorelacja
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}