Strona zawodów

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Aż 500 pań weźmie udział w pierwszej edycji Biegu dla Kobiet, który zostanie rozegrany 29 września we Wrocławiu. Zawodniczki będą się ścigać w parku Grabiszyńskim na dystansie 5,2 km. Początek imprezy o g. 12.00.

- Tak duże zainteresowanie biegiem bardzo nas cieszy, w szczególności, że jest to jego pierwsza edycja. Wśród zapisanych są panie, które przyjadą do Wrocławia z różnych stron Polski – z Warszawy, z Krakowa. Sporo kobiet będzie biegło wraz z rodziną. Matka z córką to często spotykany duet na naszej liście startowej – mówi Ewa Mróz z Fundacji Everest, organizatora biegu.

Bieg rusza o g. 12.00. Po jego zakończeniu (ok. g. 13.30) biegaczki i kibice będą mogli wziąć udział w największych otwartych zajęciach Fit Yogi oraz innych atrakcjach. Przewidziano także gry i zabawy dla najmłodszych. Program rekreacyjny rozpocznie się o g. 10.00.

Ideą biegu jest promowanie aktywności fizycznej wśród kobiet w każdym wieku oraz  poszerzanie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi. Dlatego w miasteczku biegowym będzie działał punkt informacyjny, w którym specjaliści będą udzielać wszelkich informacji na temat raka piersi.

Sponsorzy zadbali o ciekawe nagrody dla uczestniczek. Do wygrania są m.in. trzy telewizory. Złotym partnerem Biegu dla Kobiet jest Tauron Dystrybucja, partnerem srebrnym - Becton Dickinson, a sponsorem technologicznym - LG Electronics Wrocław. Partnerem lokalnym jest Centrum Zdrowia Kobiety Medfemina.

Imprezę organizuje Fundacja Everest. Bieg dla Kobiet wspierają - Stowarzyszenie Amazonek Femina Feniks Wrocław oraz patroni medialni, a wśród nich Maratończyk.pl. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na:
http://biegdlakobiet.pl/
http://www.facebook.com/Biegdlakobiet{moscomment}