Zapisy Internetowe
Warszawa, sobota 21 września, AGRYKOLA

Biegi Pamięci Jerzego Kuszakiewicza * Jerzego Lewandowskiego * Zbigniewa Zaremby

Szanowni miłośnicy biegania, i nie tylko. Czy pamiętacie Tomka Hopfera, Zbyszka Zarembę, Jurka Lewandowskiego? A może coś Wam mówi nazwisko Jerzy Kuszakiewicz. Na tydzień przed 35. Maratonem Warszawskim chcemy przypomnieć Wam, chociaż kilka osób zapisanych w historię tej imprezy.

W grudniu 2012 roku minęło 30 lat od śmierci Tomasza Hopfera, sprintera i średniodystansowca, członka kadry narodowej, dwukrotnego mistrza Polski (1955 i 1958) w sztafecie 4x400 m, który z powodu kontuzji musiał przedwcześnie zakończyć karierę. W następnych latach poświęcił się m.in. propagowaniu najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg. Był jednym z twórców Maratonu Pokoju (obecnie Warszawski).

Zbigniew Zaremba - był trenerem kadry biegów długich, wychowawcą wielu czołowych w kraju zawodników, współtwórcą Maratonu Pokoju i pierwszym jego dyrektorem. Redaktor naczelny czasopisma "Jogging", autor wielu książek i podręczników. Odszedł w wieku 81 lat 12 września 2012 roku.

Jerzy Lewandowski - przez kilkanaście lat wspomagał Maraton Warszawski oraz inne imprezy produkowanymi w Płońsku napojami. Gdy miał 36 lat postanowił systematycznie trenować. Pokonywał coraz dłuższe dystanse, aż do maratonu, a potem do 100 km. "Przed zawałem uciekaj na własnych nogach" - to było Jego hasło. I zdołał uciec, ale przegrał walkę z rakiem 2 stycznia 2009 roku.

30 czerwca tego roku w wieku 99 lat zakończył maraton swojego życia Jerzy Kuszakiewicz, najstarszy czynny polski lekkoatleta i jeden z nielicznych na świecie. W latach 80. i 90. mieszkał w USA. Pobił wówczas wszystkie rekordy świata w swojej kategorii wiekowej, na dystansach od 5 km do maratonu. Potem wrócił do Polski i zamieszkał w Zielonce, gdzie wciąż trenował, co kilka dni biegając po 5 km.

W sobotę 21 września imprezą biegową w Warszawskim Centrum Sportu Młodzieżowego AGRYKOLA chcemy przede wszystkim upamiętnić wspomniane wyżej osoby.

Program:


godz. 9:30 wydawanie pakietów startowych

godz. 10:45 - Bieg Memoriałowy Aleją Tomasza Hopfera (bieg wspólny wszystkich uczestników)

godz. 11:15 - start mężczyzn - dystans 5 km
godz. 12:00 start kobiet - dystans 3 km
godz. 12:30 gotowość startowa sztafet 4x400 m
godz. 13:15 wręczenie nagród/mini piknik w zależności od pogody


I. ORGANIZATORZY

* Fundacja Sportu, Turystyki i Olimpizmu im. Tomasza Hopfera "W stronę słońca"
* Ognisko TKKF Wyścigi

II. PARTNERZY

* Biuro Biegnij Warszawo
* Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego AGRYKOLA
* Wytwórnia Napojów Chłodzących SYRENA Agnieszka Lewandowski - Płońsk
* Strauss Cafe Poland
* Totalizator Sportowy

III. WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZIE

1. dokonanie rejestracji poprzez stronę www.datasport.pl do dnia 15 września do godziny 24:00; nie dotyczy sztafet 4x400 m zgłoszenia do tej konkurencji w dniu zawodów.

2. podanie w rejestracji wszystkich danych: imię, nazwisko, rok urodzenia, przynależność klubowa lub dzielnicy w Warszawie albo miejscowości, w której się mieszka.

3. wniesienie opłaty 25 zł (do 17 września), w ramach której każda osoba otrzyma: pakiet startowy, napoje zimne i gorące, coś słodkiego, posiłek oraz dyplom. Ponadto wszyscy wezmą udział w losowaniu upominków.

Opłatę należy wnieść na konto: TKKF Wyścigi Warszawa Nr 5780 15000 400 1142 44 2070 0001

4. organizatorzy gwarantują obecność lekarza oraz karetki w trakcie trwania biegu(dobrowolne ubezpieczenie NW uczestnicy mogą wykupić we własnym zakresie)

5. przestrzeganie higieny na terenie ośrodka i parku, zwłaszcza w szatniach i natryskach oraz korzystanie z toalet przenośnych

6.stosowanie się do zaleceń organizatorów imprezy oraz słuchanie komunikatów spikera na terenie zawodów

W razie pytań proszę dzwonić pod nr: 601 36 35 02
Zapisy Internetowe
 
 

{moscomment}