Marian Gruszka: W dniach 13-14 września odbywa się VIII Pielgrzymka Biegowa spod pomnika poległych górników KWK Wujek do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki zwana „Biegiem Pamięci Ku Czci Męczenników Stanu Wojennego”. Organizatorem jest knurowski oddział Akcji Katolickiej.  

Pielgrzymka rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej o godz. 7.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik poległych górników. Orszak poprowadzi Orkiestra Dęta KWK Wujek. Pod pomnikiem odbyły się uroczystości zakończone złożeniem przez pielgrzymów symbolicznych dziewięciu róż. W skład pielgrzymki wchodzą: członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z Knurowa, górnicy z KWK Wujek i KWK Knurów, podopieczni Caritas, reprezentacja IPN Oddział Katowice.

W Jankach maratończycy ze śląska spotkają się z rowerzystami z warszawskiej Akcji Katolickiej. Natomiast na placu Wilsona połączą się z pielgrzymami grupy Warmińskiej by wspólnie dobiec do grobu bł. ks. Jerzego. Ostatnim akcentem tej pielgrzymki będzie wspólna modlitwa w kościele pw. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

   
{moscomment}