Regulamin
Strona zawodów

Lista startowa

RELACJA 2012  

Marek Miller: Już w najbliższą sobotę odbędzie się III Bieg Fabrykanta jedna z największych imprez biegowych w regionie łódzkim. Zapisy do biegu zakończyły się już w czerwcu. W tegorocznej odsłonie imprezy wystartuje 750 zawodników z Polski i zagranicy, wśród nich pojawią się m.in. olimpijczyk Piotr Kędzia, radny Maciej Rakowski oraz Arkadiusz Jaksa Dyrektor Zarządu Zieleni w Łodzi. Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po „Ziemi Obiecanej” znanej z filmu Andrzeja Wajdy. Tegoroczna trasa biegu została lekko zmieniona, dzięki czemu będzie jeszcze szybsza. Prowadzić będzie nowymi miejscami Księżego Młyna, co pozowali zobaczyć uczestnikom budynek straży pożarnej zanany m.in. z serialu Komisarz Alex czy lofty po rewitalizacji. Ponadto na trasie znajduje się wiele atrakcji związanych z fabrykancką Łodzią. W III Biegu Fabrykanta zawodnicy rywalizować będą w klasyfikacji open, drużynowej, nagrodzeni zostaną również najlepsi łodzianie oraz studenci. Do faworytów biegu należą Dominika Stelmach oraz Krzysztof Pietrzyk -  ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów. 

Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w budynku Hydroforni, a start – przy nowo zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, jednego z największych łódzkich fabrykantów. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy do biura zawodów już w piątek od godziny 17:30. Sponsorem głównym III Biegu Fabrykanta jest firma Accenture, świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. W Łodzi zlokalizowane jest centrum technologiczne firmy Accenture – Łódź Delivery Center, w którym pracują entuzjaści nowoczesnych technologii, programiści i analitycy systemów. W ramach firmy od 4 lat działa „Klub Biegacza” o nazwie Accelerate, który powstał z inicjatywy pracowników. Klub liczy obecnie 230 członków z Łodzi i Warszawy. Bieg organizowany jest przez firmę inesSport przy udziale Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, KSPZ ALASKA, Fundacji Krwinka oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska.

W   związku z organizacją III Biegu Fabrykanta w godzinach 16:30 – 18:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Fabryczna, Targowa, Plac Zwycięstwa, Tylna, Magazynowa godnie z planem dostępnym na stronie www.biegfabrykanta.pl. W w/w godzinach autobus linii 77 będzie miał zmienioną  trasę z ulicy Fabrycznej na ul. Tymienieckiego.

Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl.

Faworyci:

Dominika Stelmach

Klub: Puma Running Team
Rekord życiowy na 10 km: 35:55 (GP Warszawy 2012)
Informacje: reprezentantka Polski w biegach górskich, Medalistka Mistrzostw Polski w biegach górskich, zwyciężczyni m.in. II Biegu Fabrykanta, Maratonu Mazury, Run Toruń.

Agata Matejczuk
Klub: KB Arturówek Łódź
Rekord życiowy na 10 km: 41:23 (Bieg Piotrkowską 2013)
Informacje: jedna z czołowych biegaczek górskich w Polsce. W 2013 roku ustanowiła rekord trasy w miksach podczas Biegu Rzeźnika (wspólnie z Maciejem Więckiem) zajmując III miejsce open, druga zawodniczka Maratonu w Lądku Zdroju 2013 oraz szósta w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na długim dystansie – Maraton Karkonoski 2013.

Zuzanna Mokros
Klub: Łódź Running Team
Rekord życiowy na 10 km: 39:31(Biegnij Warszawo 2009)
Informacje: wielokrotnie na podium m.in. II Bieg Fabrykanta (III miejsce), GP Łodzi, Majowy Piknik Sportowy.

Krzysztof Pietrzyk
Klub: LKS Koluszki
Rekord życiowy na 10 km: 32:10 Koło
Informacje: były reprezentant Polski w biegach górskich, dwukrotny zwycięzca Biegu Fabrykanta, kilkadziesiąt razy na podium w zawodach różnej rangi.

Marcin Puszewkiewicz
Klub: LKS Koluszki
Rekord życiowy na 10 km: 32:29 (Bieg w Legionowie 2012)
Informacje: zwycięzca m.in. Biegu Lotnika, II miejsce w I Biegu Fabrykanta

Rafał Podziński
Klub: UKS Orientuś Łódź
Rekord życiowy na 10 km: 33:17 (Bieg Niepodległości 2012)
Informacje: reprezentant Polski w biegach na orientację , Mistrz Świata w Sztafetowym Biegu Sprinterskim z 2011 roku, do tej pory zdobył 24 medale Mistrzostw Polski w biegach na orientację.

Program zawodów:

Piątek:
17:30 - otwarcie biura zawodów
21:00 - zamknięcie biura zawodów

Sobota:
13:00 - otwarcie biura zawodów
15:30- zamknięcie biura zawodów dla dzieci
16:00 - start biegów dziecięcych
16:00- zamknięcie biura zawodów
16:45 - dekoracja biegów dziecięcych
17:00 - start biegu głównego
19:00 - dekoracja zwycięzców
19:30 - zakończenie imprezy
 
 
 
 
{moscomment}