Reebok wprowadza na rynek innowacyjną serię butów „performance”
dla biegaczy – Reebok One Series
 
 
Innowacyjna, całkowicie bezszwowa konstrukcja buta, zaprojektowana od tyłu do przodu, odzwierciedla rzeczywisty ruch stopy w trakcie biegu.
 
Łucja Dzierżak: Kolekcja One Series jest odzwierciedleniem zupełnie nowego podejścia do biegania opartego na innowacyjnej technologii i budowie buta – od tyłu (pięty) do przodu (palców) zamiast od dołu do góry. Buty Reebok One Series składają się z trzech stref imitujących ruchy stopy, które odpowiadają na potrzeby biegaczy w każdej fazie stawiania kroku. Dodatkowo, bezszwowe połączenie poszczególnych elementów buta gwarantuje poczucie niezwykle płynnego biegu.

Nowoczesna technologia zastosowana w butach One Series zawiera 3 odrębne strefy, które odpowiadają na potrzeby biegaczy w każdej z faz biegu.
  •   Strefa 1 – strefa kontaktowa – została wyposażona w miękką piankę, która amortyzuje siłę uderzenia stopy o podłoże.
  •   Strefa 2 – strefa przejściowa – zastosowanie lekkiego kompozytu piankowego zapewnia płynne przejście od pięty.
  •   Strefa 3 – strefa napędowa – wykorzystanie niezwykle responsywnej pianki pozwala na bardziej dynamiczne odbicie stopy w ostatniej fazie biegu.
Te trzy elementy podeszwy (pianki) zostały ze sobą połączone bezszwowo i bez użycia kleju w wyniku procesu formowania tłoczonego (foam fussion). Bezszwowe wnętrze cholewki zapewnia komfort i minimalizuje ryzyko otarć podczas biegu, a unikalny system łączenia części zewnętrznej gwarantuje wsparcie i elastyczność.

„Projektując kolekcję Reebok One Series, skupiliśmy się przede wszystkim na stworzeniu butów, w których bieg będzie jak najbardziej płynny” – mówi szef kategorii Running w centrali Reebok – Bill McInnis. „Większość butów biegowych jest podzielona na różne sekcje, które są ze sobą sklejane lub zszywane w trakcie procesu produkcji. My połączyliśmy wszystkie części bez użycia szwów, dzięki czemu buty z kolekcji Reebok One Series pracują jak jeden, sprawny mechanizm. Dlatego nazwaliśmy je „One””.
 
Pierwszymi butami z linii Reebok One Series będą Reebok One Cushion oraz Reebok One Guide, dostępne zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Reebok One Cushion został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalny komfort oraz wydajność biegaczom o stopie neutralnej. Reebok One Guide przeznaczony jest natomiast dla lekkich i umiarkowanych nadpronatorów. Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby biegaczy obuwie One Series zostało przetestowane przez najlepszych maratończyków m.in. Alyssę McKaig i Esther Erb.

Jako uzupełnienie kolekcji obuwia Reebok zaprojektował kolekcję odzieży One Series. Odzież jest bardzo lekka, dodatkowo w strategicznych miejscach rozmieszczono siateczkę umożliwiającą lepszy przepływ powietrza. Wzory stworzone przez Reebok zapewnią stylowy wygląd bez kompromisów w kwestii funkcjonalności, a odblaskowe elementy sprawią, że nocny trening będzie bezpieczny.

Kolekcja Reebok One Series będzie dostępna od końca lipca w specjalistycznych sklepach biegowych: Sklep Biegacza (sklepbiegacza.pl) oraz Sklep Biegowy (sklepbiegowy.com). W sklepach firmowych marki Reebok w Arkadii (Warszawa), Focus Mall (Zielona Góra), Silesia City Center (Katowice), Galeria Malta (Poznań), Galeria Kazimierz (Kraków), Galeria Bałtycka (Gdańsk), Galeria Dominikańska (Wrocław) oraz w salonach sportowych sieci Go Sport.

Więcej informacji na stronie www.reebok.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}