Strona akcji

Bohaterowie: dwoje młodych ludzi. Cel: przebiec Polskę dookoła w miesiąc. Po co? Aby zebrać pieniądze na kosztowne operacje dwóch dziewcząt chorych na dystrofię mięśniową. Ty też możesz wspomóc akcję "Biegiem Przez Świat"! Wyruszyli z Wrocławia 31 lipca. Obecnie są już na Pomorzu. Średnio pokonują dziennie ponad 70 km - łącznie przebiegną ich 2200. Karol Dzieciątko i Maciej Zachoszcz, bo o nich mowa, dają najlepszy przykład połączenia biegowej i podróżniczej pasji z bezinteresowną pomocą dla drugiego człowieka. Akcja "Biegiem Przez Świat" odbywa się już trzeci rok z rzędu, ale po raz pierwszy jej bohaterowie mają do pokonania tak wiele kilometrów - wcześniej biegli z zachodu na wschód i z południa na północ Polski. Tym razem przebiegną nasz kraj dookoła. Celem akcji jest zebranie 160 tysięcy złotych na przeszczep komórek macierzystych dla Oli Marciniak i Kasi Ordak - dwóch dziewczyn chorych na dystrofię mięśniową. Operacja miałaby zostać przeprowadzona w Chinach.

Pomóc może każdy. Środki należy wpłacać na konto podane na stronie internetowej akcji - www.biegiemprzezswiat.pl. Istnieją też jednak inne formy wsparcia.

Reebok - partner akcji, który przekazał dwójce biegaczy najnowszy sprzęt biegowy niezbędny do pokonania 2200 km - zachęca osoby z Trójmiasta i okolic do wsparcia "Biegiem Przez Świat" podczas Herbalife Triathlon Gdynia w dniach 10-11 sierpnia br. Wtedy, na stoisku Reebok na Skwerze Kościuszki w Gdyni, będzie można na bieżni mechanicznej "wybiegać" kolejne pieniądze dla chorych dziewczyn. Każdy kilometr to 100 złotych na operację. Do zebrania jest nawet 7000 złotych!

Przy okazji, na stoisku Reebok będzie można obejrzeć najnowsze buty biegowe Reebok One Series, których unikalna 3-strefowa konstrukcja podeszwy zapewnia biegaczom miękkie lądowanie, płynne przejście i szybkie wybicie, a także spotkać się z wybitnymi specjalistami od fitness i biegania - trzykrotną olimpijką, Lidią Chojecką i trenerem personalnym, Tomaszem Brzózką. Ponadto, na Plaży Miejskiej w Gdyni stanie specjalna strefa Reebok Fitness Heroes, gdzie będzie można wziąć udział w  darmowych treningach CrossFit, tańca i jogi z najlepszymi instruktorami.

Zachęcamy do pomocy i wspólnej zabawy!
 
 
 
 

{moscomment}