Regulamin
Strona zawodów

Henryk Paskal: W 2006 roku w pilskim półmaratonie rozpoczęliśmy umieszczać na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Pierwszym zawodnikiem na naszym medalu był Zdzisław BOGUSZ. W 2007 roku na medalu był Edward STAWIARZ. W 2008 roku na medalu pilskiego półmaratonu był Michał WÓJCIK.  W 2009 roku na medalu był olimpijczyk z Montrealu w biegu maratońskim Kazimierz ORZEŁ. W 2010 roku na medalu była sylwetka Edwarda ŁĘGOWSKIEGO. W 2011 na medalu naszego półmaratonu był Ryszard MARCZAK.  W ubiegłym roku był wizerunek maratończyka Jerzego SKARŻYŃSKIEGO.

W tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, będzie to Wojciech RATKOWSKI, mistrz Polski w maratonie w 1984 roku. Wielokrotny reprezentant Polski w biegach długodystansowych. Startował w biegach maratońskich w Bremie Budapeszcie, Duluth, Melbourne, Paryżu  oraz był reprezentantem Polski w Pucharze Świata w biegu maratońskim w 1985 roku. Reprezentował barwy klubu AZS AWF Gdańsk. Rekord życiowy tego zawodnika w maratonie 2:12:49 – 1 miejsce w Dębnie 1984 rok.

Dla uczestników pilskiego półmaratonu będzie okazja spotkać Pana Wojciecha Ratkowskiego, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów.

Wojciech Ratkowski  to aktualnie Prof. dr hab. Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Jest on również autorem wielu ciekawych publikacji z zakresu teorii sportu i treningu sportowego. Udziela też porady treningowe dla biegaczy.

Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal do swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 23. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Taki medal już się nie powtórzy.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Każdego roku na naszym medalu będzie wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Będzie to unikalna kolekcja medali w historii polskiej lekkiej atletyki.
 
Pozdrawiam

Henryk PASKAL
Dyrektor
Międzynarodowego Półmaratonu w Pile

 

  

{moscomment}