Strona zawodów

Magdalena Krause-Pietkiewicz: W końcu Wrocław doczekał się imprezy biegowej dedykowanej płci pięknej. W sobotę, 21 września o g. 12 w parku Grabiszyńskim startuje Bieg dla Kobiet na dystansie 5 km.

- Coraz więcej pań garnie się do biegania i to był impuls do działania. Chcemy namawiać wrocławianki do wspólnego biegania i przestrzegania zasad zdrowego stylu życia – mówi Wojciech Mróz, organizator imprezy biegowej. Oprócz promowania aktywności fizycznej wśród kobiet, impreza ma też inny ważny cel – to poszerzanie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi. Wprawdzie zapisy rozpoczynają się na przełomie lipca i sierpnia, ale już teraz panie mogą wpisywać się na listę na www.biegdlakobiet.pl. Będą one miały pierwszeństwo podczas zapisów. Dodajmy, że warto się spieszyć z tymi wpisami, bo liczba miejsc jest ograniczona do 1000 uczestniczek. Koszt startowego to 50 zł. W pakiecie znajdziemy – koszulkę, medal i prezenty-niespodzianki.

Organizatorzy zapowiadają, że w sierpniu ruszają treningi, przygotowujące do udziału w zawodach. Poprowadzą je czołowi wrocławscy maratończycy i trenerzy biegów długich.
|
Bieg dla Kobiet wspierają - Stowarzyszenie Amazonek Femina Feniks Wrocław oraz Radio Wrocław i Radio Ram. Organizatorem imprezy jest Fundacja Everest.

{moscomment}