VII Grodziski Półmaraton Słowaka od lat cieszy się dobrymi opiniami. W tym roku liczba startujących była podobna do zeszłego roku, za to poziom imprezy ciągle rośnie. Bardzo dobra organizacja i niesamowici kibice, przystrojone miasto, niezwykła meta udekorowana balonami. Chyba nie ma drugiej takiej imprezy w Polsce. Startującym kibicuje chyba całe miasto co na pewno bardzo dodaje skrzydeł biegaczom. Zawody ukończyło ponad 2000 osób. Mimo upalnej pogody padło wiele życiówek, a zwycięzca Henry Kemboi ustanowił nowy rekord trasy. Półmaraton ukończył z czasem 1:04:05. Przypomnijmy, że dzień wcześniej ten sam zawodnik wygrał Półmaraton w Śremie (01:07:24) Drugie miejsce zajął także zawodnik z Kenii  David Metto, z czasem 1:05:30. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi z Ukrainy Vitaliy Shafar 1:06:50. Nie wiadomo jak zakończyłaby się rywalizacja gdyby na trasie nie zasłabł faworyt biegu Elisha Sawe, który także biegł dzień wcześniej w Śremie (01:08:15). Najlepsza wśród kobiet Kenijka Hellen Kimuta osiągnęła metę z czasem 1:17:19, zaledwie sekundę za nią wbiegła Rumunka Elena Cirlan (1:17:20), trzecia była Białorusinka Tatsiana Stsefanenka (1:19:09).