Lublin dołączył do polskich miast organizujących maraton. Ta informacja cieszy wszystkich biegaczy. Pierwszą edycję ukończyło 808 zawodników z 16 państw. Wśród nich Japończyk, Peruwiańczyk i Chilijczyk.Trasa okazała się bardzo wymagająca, co w powiązaniu z upalną pogodą przełożyło się na słabe wyniki. Tylko ośmiu biegaczy było w stanie złamać barierę 3 trzech godzin. Trasa jednak podobała się uczestnikom. Zwyciężył 38-letni Ukrainiec Aleksander Holownicki z Kowla z wynikiem 2:42:36. Pozostałe miejsca na podium zajęli Polacy: Romuald Prószyński - 2:50:27 i Stanisław Ważny - 2:54:02. Najszybsza kobietą okazała się Dorota Gruca - 3:13:57. Jej przewaga na mecie była bardzo duża. Druga na mecie Edyta Zaręba osiągnęła wynik 3:30:13, a trzecia Anna Bury ukończyła maraton z rezultatem 3:33:57. Maraton ukończył też m.in. rektor Politechniki Lubelskiej Piotr Kacejko. Na starcie w roli kibica pojawiła się minister sportu Joanna Mucha, która również wyraziła chęć ukończenia maratonu w przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą nadesłał nam kolega ze Słowacji, uczestnik imprezy - Ladislav Maras.