Wyniki

Mimo chimerycznej pogody i wielu niepokojów przed startem, wszystko pięknie się udało. Najpierw mokro, ulewy i jezioro w miejscu parkingu, potem upał.  Parkingi zalane nie nadawały się niestety na przyjęcie biegaczy, ale udało się zorganizować parkingi zastępcze.

W tym roku Półmaraton Jurajski ukończyło mniej zawodników niż w roku ubiegłym. Być może niektórzy wystraszyli się niepewnych warunków na trasie biegu. Bieg i tak nie należy do łatwych, a tym bardziej z nieprzewidywalnymi przeszkodami. Zawodnikom chyba jednak bardziej niż trudy trasy doskwierał ogromny, niespodziewany upał. Na wysokości zadania stanęli strażacy, którzy dzielnie polewali zawodników z kurtyn wodnych. „Na ratunek” przyszli też mieszkańcy, którzy powyciągali zwykłe węże ogrodowe by ulżyć biegaczom:)

Zwycięzcą Półmaraton został Serij Okseniuk z Ukrainy z czasem 1::11:19. Drugie i trzecie miejsce podium należało do Polaków, ubiegłorocznego zwycięzcy Marcina Błazińskiego (1:11:22) i Tomasza Kawika (1:15:46). Podium kobiet było polskie. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Brych-Pając (1:25:10), drugie miejsce  Angelika Stanek (1:26:34), trzecie Joanna Schab (1:27:20).