Wyniki

Organizator: W 2. Półmaratonie w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem, który odbył się w niedzielę padły dwa rekordy trasy oraz rekord frekwencji. Zwycięzca – Kenijczyk Elisha Kiprotich Sawe przebiegł dystans 21 km 97,5 m w czasie 1:04:42. Najlepsza z kobiet - Olga Mazurenok z Białorusi uzyskała wynik 1:15:36. Bieg ukończyło ponad 1000 osób. Płaska trasa oraz optymalne warunki atmosferyczne sprzyjały uzyskiwaniu dobrych wyników. – Nie było słońca, temperatura około 16 stopni – to jest to, co biegacze lubią najbardziej – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor sportowy biegu. – Imprezę zdominowali goście z zagranicy, bo pierwsze trzy miejsca zajęli Kenijczycy, ale bardzo dobre wyniki uzyskali także najlepsi Polacy – czwarty na mecie Marcin Błaziński przegrał tylko o 24 sekundy ze zwycięzcą. Bieg Lwa to nie tylko półmaraton, ale także Bieg Rodzinny na dystansie 7,5 km oraz biegi dzieci. Na uczestników czekało również mnóstwo pozabiegowych atrakcji. – Strefa dla rodzin to strzał w dziesiątkę. Dla każdego biegacza, który co tydzień czy dwa wyjeżdża na zawody i zaniedbuje rodzinę, możliwość uczestniczenia w biegu, w którym są atrakcje dla rodzin jest dodatkową – skuteczną zachętą – mówi Michał Noculek z Lubonia.

Już dziś zapraszamy na trzecią edycję imprezy w przyszłym roku! Wyniki biegu oraz więcej informacji znajdują się na stronie internetowej www.bieglwa.pl. Zapraszamy także do odwiedzania profilu biegu na Facebooku – www.facebook.com/BiegLwa.