Strona zawodów

Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - organizator Warszawskiej Triady Biegowej (Bieg Konstytucji, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości), ma tym razem propozycje dla pociech biegaczy. Wkrótce rozpoczyna się finał 53. edycji turnieju piłki nożnej dziewczynek i chłopców „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Rozgrywki o ponad 50-letniej tradycji, rokrocznie przyciągają setki młodych adeptów futbolu.Turniej jest przepustką do wielkiej kariery sportowej. Wielu znanych piłkarzy, sędziów i szkoleniowców rozpoczynało swoją karierę udziałem w tej imprezie. Zmaganiom młodych drużyn przyglądają się łowcy piłkarskich talentów. To podczas tego turnieju pierwsze piłkarskie kroki stawiali między innymi bracia Żewłakow, Stanisław Terlecki czy Dariusz Dziekanowski.

W poniedziałek 27 maja na stadionie Legii Warszawa odbędzie się Finał 53 edycji Turnieju „Gramy o Złota Piłkę” im. A. Zaranka, organizowanego przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji Turnieju „Gramy o Złota Piłkę”.

Jednym z partnerów wydarzenia jest Fundacja Szansa Dzieciom, której podopieczni zmierzą się w specjalnie zorganizowanym z tej okazji meczu przeciwko drużynie znanych osobistości. W drużynie gwiazd zagrają między innymi: aktor Jarosław Jakimowicz, tancerka i piosenkarka Marta Wiśniewska, modelka Anna Piszczałka, wiceprezes Fundacji Szansa Dzieciom Marcin Mielewski, a także Wicemiss Polonia 2012 Aleksandra Szczęsna.

Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. W przerwach pomiędzy meczami na płycie głównej boiska kilkakrotnie wystąpi prowadzona przez Martę Wiśniewską grupa taneczna Mandaryna Dance Studio, a były mistrz Polski w Yo-Yo Mateusz Ganc będzie zachwycać swoimi umiejętnościami publiczność na trybunach.

Poza wspomnianymi wcześniej wystąpieniami, wśród uczestników tego wydarzenia zostaną wylosowane osoby do udziału w konkursie o nazwie: „Strzel gola Jarosławowi Bako”, podczas którego zadaniem uczestników będzie pokonanie w konfrontacji jeden na jeden byłego bramkarza reprezentacji Polski Jarosława Bako.

Swoją obecnością zaszczycą turniej byli piłkarze i trenerzy, którzy ok godziny 18 odpowiadać będą na specjalnie przygotowane przez dzieci pytania. Wśród nich: Lesław Ćmikiewicz, Jerzy Kraska, Ryszard Milewski, a także Jarosław Bako.

Każda osoba, która postanowi spędzić poniedziałkowe popołudnie na stadionie Legii Warszawa, będzie miała okazję wziąć udział w przygotowanym przez biuro podróży Frajda, kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbędzie się on w specjalnie wydzielonej strefie płyty głównej boiska, która będzie w tym celu zagospodarowana przez biuro podróży Frajda.

Wraz z turniejem rusza sprzedaż plakatów przedstawiających znane modelki, które pozują do zdjęć w strojach Legii Warszawa. Wśród nich: Anna Piszczałka, Aleksandra Szczęsna, a także Michalina Manios. Całkowity dochód ze sprzedaży plakatów przeznaczony zostanie na prowadzony przez Fundacje Szansa Dzieciom projekt „Sportowcy Dzieciom”.

Podczas Finału 53 Turnieju piłki nożnej "Gramy o Złotą Piłkę" będziemy mogli również spotkać się z bohaterami filmowymi „Tajemnica Zielonego Królestwa”.

Liścianie - filmowi bohaterowie, będą kibicować drużynom biorącym udział w turnieju. Dla uczestników imprezy i widzów przygotowano filmowe upominki.

„Tajemnica Zielonego Królestwa” to animacja pełna humoru i akcji, która pokazuje niezwykły i nieznany świat. Twórcy „Epoki lodowcowej” i „Rio” przedstawiają klasyczną opowieść o walce dobra ze złem. Kiedy młoda dziewczyna trafia do sekretnej krainy, przyłącza się do wyjątkowych wojowników, walczących o Matkę Naturę i ocalenie swojego – i naszego – świata.

Film w polskiej wersji językowej wejdzie do kin 24 maja.

Kibicuj z Liścianami w "Grze o Złotą Piłkę"

Fundatorami nagród podczas Turnieju „Gramy o Złota Piłkę” im Aleksandra Zaranka, są:
Klub Sportowy Legia Warszawa,
Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta,
Dr. Irena Eris oraz
Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Początek turnieju finałowego o godzinie 12.30 na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej 3. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę wolny.

Program imprezy:
Od 12:30 Rejestracja gości VIP ( Brama nr. 4 )
13:00 – 14:00 Mecze dziewcząt o III miejsce
14:00 – 14.10 WYSTĘP FORMACJI MANDARYNY
14:10 – 15.00 Mecze dziewcząt o I miejsce
15.00 – 15.10 WYSTĘP FORMACJI MANDARYNY
15.10 – 15.30 MECZ POKAZOWY CELEBRYTÓW
15.30 – 16.00 WRĘCZENIE NAGRÓD DZIEWCZĘTA
16.00 – 17.00 Mecze chłopców o III miejsce
17.00 – 17.10 STRZEL GOLA JAROSŁAWOWI BAKO
17.10 – 18.00 Mecze chłopców o I miejsce
18.00 – 18.10 Pytania do panów ĆMIKIEWICZA, KRASKI I MILEWSKIEGO
18.10 – 18.30 WRĘCZENIE NAGRÓD

 

{moscomment}