Razem zorganizowały wyścig „Reebok Spartan Race Times Square Challenge” w Nowym Jorku pokazując ludziom na całym świecie nowe, inspirujące podejście do aktywności fizycznej.

 

Polska, Warszawa, 21 stycznia 2013 – marka Reebok i wyścig Spartan Race, jeden z największych wyścigów z przeszkodami na świecie, ogłosiły dzisiaj rozpoczęcie wieloletniej współpracy. Kooperacja ta wiąże się z zaangażowaniem marki Reebok we wsparcie jednego z najnowszych i najszybciej rozwijających się sportów na świecie, jakim są wyścigi z przeszkodami. W ramach wieloletniej współpracy, Reebok będzie sponsorem tytularnym światowej serii wyścigów, począwszy od pierwszego wyścigu w sezonie, który będzie miał miejsce w Vail Lake Resort w Temecula (Kalifornia) w dniach 26 i 27 stycznia.

Reebok będzie także oficjalnym dostawcą odzieży, obuwia oraz akcesoriów w wyścigach Spartan Race. Ponadto Reebok Spartan Race pojawi się w nadchodzącej globalnej kampanii marki Reebok – po raz pierwszy tego typu wyścigi pojawią się w tak dużej kampanii marketingowej. Reebok planuje także rozwijać serię produktów stworzonych specjalnie na potrzeby sportowców biorących udział w Reebok Spartan Race. Produkty będą dostępne w jesiennej kolekcji na rok 2013.

Współpraca została ogłoszona podczas eventu, który miał miejsce w Nowym Jorku –  Reebok Spartan Race Times Square Challenge. Pierwszy w historii ekstremalny wyścig z przeszkodami przyciągnął setki zawodników m.in. aktorkę i modelkę Brooklyn Decker, byłego mistrza NY Giants All-Pro Tiki Barber; mistrza wyścigu Spartan Race Hobiego Calla oraz Spencera Hendela, zwycięzcę toru przeszkód przygotowanego podczas 2012 Reebok CrossFit Games. Dla zawodników biorących udział w wyścigu na Times Square czekało wiele przeszkód m.in. wspinaczka na ściance o wysokości 2,14 m, czołganie w błocie, bieg z workiem z piaskiem na dystansie 2,28 km, Hercules Hoist (wciąganie ciężaru na wysokość 3 metrów) i wiele innych.

Współpraca marki Reebok z wyścigiem Spartan Race opiera się na wspólnie wyznawanych przez obu partnerów wartościach. Misją Reeboka jest zmiana sposobu w jaki ludzie postrzegają, doświadczają i definiują fitness oraz zaangażowanie ich w aktywność fizyczną na płaszczyźnie fizycznej, społecznej i mentalnej. Wyścig Spartan Race jest idealnym partnerem do rozpowszechniania tej idei.  Powstała w 2010 seria wyścigów, w roku 2013 przyciągnie ok. 500.000 sportowców (w porównaniu z 350.000 w 2012 roku), wśród których jest wiele osób szukających alternatywy do tradycyjnych form aktywności fizycznej. Spartan Race ma obecnie ponad 2,3 milionów fanów na Facebooku i jest jednym z najszybciej rozwijających się wyścigów w kategorii wyścigów z przeszkodami.

Spartan to seria eventów, w skład której wchodzą wyścigi na trzech różnych dystansach w różnych miejscach na świecie. Finałem zawodów są mistrzostwa świata. Zawodnicy otrzymują nagrody w wysokości ponad 500.000 dolarów. Emocjonujące wyścigi Spartan Race kierowane są do wszystkich osób, niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej. Każdy może wziąć udział w wyścigu i zaangażować się w ten nowy rodzaj aktywności fizycznej.

"W Reeboku mamy świadomość tego, że wyobrażenie o fitnessie wciąż się zmienia. Coraz więcej ludzi zaczyna postrzegać fitness jako część stylu życia, a nie tylko jako zwykłą aktywność fizyczną”, powiedział Matt O'Toole, Chief Marketing Officer w Reeboku. "Wyścig Spartan Race jest liderem takich zmian, pozwala wspólnie przeżywać fitness i podejmować nowe wyzwania wraz z ludźmi, którzy nie boją się brać udziału w aktywnościach mogących na początku odstraszać lub zniechęcać, ale jednocześnie będących źródłem nieustającej inspiracji i satysfakcji. Te cechy sprawiają, że tak wiele osób decyduje się na właśnie ten rodzaj aktywności fizycznej" dodaje założyciel Spartan Race - Joe De Sena, "Reebok podziela naszą wizję – jako marka, myślą, działają i funkcjonują dokładnie tak samo jak my. Uważamy, że dzięki sprawności fizycznej, zwykli ludzie mogą w pełni realizować swój potencjał i czerpać z życia pełnymi garściami.” – mówi Joe De Sena.

"Reebok pomaga nam rozwijać się i realizować nasze cele podnosząc wyścig z przeszkodami do rangi sportu olimpijskiego. Marka Reebok przyczynia się do promocji zdrowego stylu życia i angażuje ludzi w aktywności fizyczne m.in. bieganie, skakanie i wspinanie, które dla każdego są czymś naturalnym” dodaje Joe De Sena.

O Reebok
Reebok International Ltd., z siedzibą w Canton, w stanie Massachusetts, to czołowy światowy projektant, producent, i dystrybutor obuwia, strojów i sprzętu sportowego fitness i codziennego. Jako przedsiębiorstwo zależne od Grupy Addidas, firma działa w ramach różnych oddziałów pod markami Reebok, Reebok-CCM Hockey oraz Sports Licensed Division. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.reebok.com lub: http://reesha.re/plus; http://facebook.com/reebok; http://twitter.com/reebok; http://youtube.com/reebok. Reebok jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Reebok International Limited

O Reebok Spartan Race

Reebok Spartan Race, uznany przez Outside Magazine w 2012 roku za najlepszy bieg z przeszkodami, jest wiodącą na świecie serią wyścigów z przeszkodami i pierwszym tego rodzaju eventem notowanym w ogólnoświatowych rankingach. Z liczbą 350.000 uczestników w 2012r. i 60 eventami zaplanowanymi na 2013, wyścig Reebok Spartan Race staje się tym samym jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Reebok Spartan Race jest serią eventów, odbywających się na całym świecie, w skład której wchodzą wyścigi na czterech różnych dystansach. Finałem serii wyścigów są Mistrzostwa Świata, w których zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne w wysokości pół miliona dolarów. Emocjonujące wyścigi Reebok Spartan Race kierowane są do wszystkich sportowców, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej czy umiejętności, a ich celem jest zaangażowanie ludzi w nową, ekscytująca formę aktywności i fizycznej.

Przekonasz się na mecie - A Spartan Guide to the Sport of Obstacle Racing to nowy e-book przygotowany przez założycieli Spartan Race – Joe De Sena i Andyego Weinberga, który zachęca czytelników, aby odnaleźli w sobie wewnętrznego wojownika. E-book jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej firmy.

Wejdź na stronę  http://www.spartanrace.com/ aby uzyskać więcej informacji, zapoznać się z terminarzem imprez lub zarejestrować na wyścig Reebok Spartan Race.

Filmy video dostępne są na stronie:  www.spartanrace.tv.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}