Bartek Sobecki: Po miesięcznej przerwie wznowiony zostaje cykl GP Łodzi 2013 w biegach przełajowych i nordic walking rozgrywany na dystansie 5 km w Parku 3 Maja. Podczas zawodów nie zabraknie stałych punktów programu czyli rozgrzewki dla kijkarzy i biegaczy, ciepłej pizzy i herbaty na mecie. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w co najmniej czterech odsłonach cyklu otrzymają pamiątkowe imienne medale. Do końca GP Łodzi 2013 pozostało jeszcze pięć imprez, więc każdy ma szansę na ukończenie serii zimowych zawodów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rywalizują w licznych kategoriach wiekowych zarówno w biegu jak i marszu.

Od najbliższych zawodów prowadzona będzie również klasyfikacja studentów, której partnerem została firma Accenture. Biegaczy i kijakarzy, którzy nie dokonali zgłoszenia poprzez formularz na stronie www.gplodzi.pl zapraszamy do biura zawodów, które znajdować się będzie na terenie „Łodzianki” w Parku 3 Maja – udział w niedzielnych zawodach to może ostatnia szansa na wiosenny start w styczniu. Współorganizatorem GP Łodzi 2013 jest MOSiR Łódź oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi.

Relację z wydarzenia oraz obszerną galerię zdjęć i wyniki znaleźć będzie można od niedzieli na www.gplodzi.pl oraz na www.facebook.com/Serwis.Biegowy.Ziemi.Lodzkiej

Program zawodów:


1. 9:15 – otwarcie biura zawodów
2. 10:45 – warsztaty nordic walking z LZS Justynów
3. 11:15 – rozgrzewka dla biegaczy z instruktorem Vera Sport
4. 11:00 – zamknięcie biura zawodów dla nordic walking
5. 11:30 – zamknięcie biura zawodów dla biegaczy
6. 11:35 – start nordic walking
7. 12:00 – start biegu
9. 13:00– zakończenie imprezy

{moscomment}