Przygotowaliśmy dla Was zbiór najistotniejszych informacji. Pamiętajcie, że wszyscy zawodnicy startujący w 34. Maratonie Warszawskim muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów. Godziny otwarcia biura:

28 września (piątek) - 12:00 - 20:00
29 września (sobota) - 10:00 - 20:00

Biuro Zawodów będzie zlokalizowane na Stadionie Narodowym w Warszawie, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1. Uwaga! Odbiór pakietów startowych jest możliwy wyłącznie w biurze zawodów w dniach 28 i 29 września. W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne! Pakiet startowy może odebrać inna osoba, na podstawie podpisanej przez Ciebie karty startowej, którą każdy zawodnik otrzymuje przed biegiem na swój adres e-mail oraz kserokopii dowodu osobistego.

Link do swojej karty startowej uczestnika 34. Maratonu Warszawskiego, każdy zawodnik otrzymywał w mailu. Organizator prosi o wydrukowanie swojej karty, podpisanie jej i przyniesienie z sobą do biura zawodów na Stadionie Narodowym.
Przy odbiorze pakietu sprawdź swój chip. Na ekranie pojawią się Twoje dane. Sprawdź, czy nie ma w nich błędów!

DEPOZYTY
Przebieralnie i depozyty przed starem będą otwarte w godz. 7:00-9:00 na terenie Stadionu Narodowego. Wstęp na teren w tych godzinach będą mieli wyłącznie uczestnicy biegu - na podstawie numeru startowego. W depozytach możesz zostawić swoje cywilne ubrania na czas trwania biegu. Nie zostawiaj wartościowych rzeczy takich jak telefon, dokumenty, klucze itp. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe rzeczy pozostawione w depozycie. Depozyt zapakuj w specjalny worek z numerem który otrzymałeś w pakiecie startowym. Po biegu depozyt odbierzesz na podstawie numeru startowego.

DOJAZD
Dojazd autobusem do przystanku o nazwie "Rondo Waszyngtona" (przy Stadionie Narodowym w Warszawie) oraz pociągami SKM i Kolei Mazowieckich do stacji "Warszawa Stadion" można sprawdzić za pomocą serwisu Jakdojade.pl oraz na stronie internetowej ZTM. Ruch tramwajowy na moście Poniatowskiego będzie wstrzymany w godzinach 7:00-10:00. Ruch autobusowy przez most Poniatowskiego od strony Śródmieścia w kierunku Ronda Waszyngtona będzie otwarty przez cały czas trwania biegu.

DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA
Na podstawie uchwały Rady m.st. Warszawy uczestnicy biegu mogą w dniu 30 września poruszać się komunikacją miejską (autobus, tramwaj, metro, pociągi SKM) bezpłatnie - na podstawie numeru startowego. Numer startowy uprawnia również do korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” zlokalizowanych przy niektórych stacjach metra i węzłach komunikacyjnych.
Osoby uprawnione do bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską w dniu 30 września na podstawie numeru startowego mogą pobrać w Punktach Obsługi Pasażerów wejściówkę wielokrotnego użytku, która pozwola na przejście przez bramki. Punkty są otwarte od poniedziałku do piątku. Do odbioru wejściówki nie jest potrzebny numer startowy. Osoby, które nie mogą odebrać wejściówki we wcześniejszym terminie powinny skorzystać z żółtego telefonu umieszczonego przy wejściu na stację, aby skontaktować się z dyżurnym stacji.

PARKINGI
Duże parkingi miejskie zlokalizowane są m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki (parking płatny), na Placu Konstytucji, przy Dworcu Powiśle. Podczas trwania maratonu miejsca parkingowe na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie będą niedostępne. Organizator prosi osoby podróżujące samochodami o parkowanie samochodów na parkingach i przemieszczenie się na start komunikacją miejską.

ZAKAZ PORUSZANIA SIĘ ROWERÓW
Na trasie 34. Maratonu Warszawskiego obowiązuje całkowity zakaz poruszania się rowerów. Niedozwolony jest również bieg z psem. Osoby łamiące regulamin będą musiały opuścić trasę.

KIBICE
Kibice będą mogli wejść na teren Stadionu Narodowego od godz. 9:15. Planowane zamknięcie trybun - godz. 16:00.

RELACJA NA TELEBIMACH - komentarz Przemysław Babiarz
Podczas tegorocznego maratonu kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu Narodowego, na podwieszonych pod sufitem telebimach, będą mieli okazję śledzić kilkugodzinną transmisję z biegu. Transmisja będzie realizowana z sześciu kamer przemieszczający się po trasie. Bieżącej analizy sytuacji dokona Przemysław Babiarz - popularny spiker telewizyjny, komentujący m.in. zmagania lekkoatletów podczas Igrzysk Olimpijskich. Uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć także wywiady z zawodnikami i gośćmi 34. Maratonu Warszawskiego. Transmisję z biegu będzie można obejrzeć również w internecie.

MUZYKA NA TRASIE
Uczestników 34. Maratonu Warszawskiego od startu do mety poniesie muzyka. Na trasie biegacze spotkają kolejno: grupę perkusyjną Sals Hall Ortodox wraz z Teamem JIWOK,  Marimbaki – jedną z najmłodszych grup bębniarskich w Polsce, muzyków z Pogotowia Energetycznego, reprezentację Fundacji Synapsis prowadzącej akcję „Biegiem na Pomoc”, zespoły perkusyjne Ritmodelia i Drumbastic oraz uczestnicy Ursynowskiej Strefy Kibicowania i akcji Mistrzowie Kibicowania.

AKCJE TOWARZYSZĄCE
Po raz pierwszy Maratonowi Warszawskiemu będzie towarzyszyć Maraton Sztuki. Projekt zakłada połączenie dwóch wydarzeń - sportowego i artystycznego. W czterech punktach na trasie kibice będą mieli okazję zapoznać się z twórczością młodych artystów z Teatru Realistycznego i Teatru AVATAR oraz Pauliny Tkacz i Dagmary Sobczyk.
Bieg będzie także nieoficjalnym maratonem pomocy. Podczas tegorocznej edycji będzie można wesprzeć między innymi kampanię Amnesty International „Stop Przymusowym Wysiedleniom”. W trakcie niedzielnej imprezy działacze organizacji będą zbierać podpisy pod petycją sprzeciwiając się przymusowym wysiedleniom, a dwójka z nich przebrana za spychacze, symbole akcji, wystartuje w zawodach.
W ramach akcji Fundacji Przeciwko Leukemii oraz Ośrodka Dawców Szpiku Medigen,
w maratonie pobiegnie Krzysiek, który jest po przeszczepie szpiku kostnego. Tym samym będzie zachęcać do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.
Kolejna inicjatywa to Kompania Wrażeń – pomysł Fundacji Bátor Tábor, dzięki któremu biegacze uczestniczący w 34. Maratonie Warszawskim będą zbierać pieniądze
na międzynarodowe obozy wakacyjne dla chorych dzieci. Wszystkie środki zostaną przekazane na organizację terapeutycznych obozów pełnych wrażeń i przygód dla dzieci
ze zdiagnozowanymi chorobami chronicznymi i nowotworowymi.
Fundusze będą również zbierane dla Daniela, 4-latka u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Biegnąc razem z inicjatorami akcji będzie można zbierać pieniądze
na leczenie chłopca.
Podczas maratonu w ramach trwającej do 18 października zbiórki pieniędzy dla chorej
na mukowiscydozę Zuzi promowana będzie sprzedaż trofeum Zofii Klepackiej z Igrzysk Olimpijskich LONDYN 2012 – brązowego medalu w żeglarskiej klasie RS:X. Grupa zaprzyjaźnionych uczestników wystartuje w maratonie w koszulkach akcji „medal dla Zuzi”.

PROGRAM IMPREZY

PIĄTEK   -  28 września 2012
12:00 - 20:00     Odbiór pakietów startowych 34. Maratonu Warszawskiego
12:00 - 20:00     Expo Sport&Fitness Jesień 2012

SOBOTA  -  29 września 2012
10:00 - 20:00     Odbiór pakietów startowych 34. Maratonu Warszawskiego
10:00 - 20:00     Expo Sport&Fitness Jesień 2012

NIEDZIELA  -  30 września 2012

7:00 - 9:00     Wejście do strefy dla zawodników (depozyty, przebieralnie) dla uczestników biegu
9:00     Start 34. Maratonu Warszawskiego (Most Poniatowskiego)
9:15     Wejście na Stadion Narodowy dla kibiców
ok. 10:40     Finisz pierwszych wózkarzy
ok. 11:10     Finisz pierwszych biegaczy
12:00     Dekoracja zwycięzców (mężczyźni)
12:30     Dekoracja zwycięzców (kobiety)
13:00     Dekoracja Drużynowych Mistrzostw w maratonie
15:00     Runda honorowa zwycięzców klasyfikacji wiekowych i branżowych
16:00     Zakończenie 34. Maratonu Warszawskiego

Oficjalny folder informacyjny 34. Maratonu Warszawskiego znajduje się tutaj .

MAPA TRASY


{moscomment}