Agata Adamczewska z fundacji "Maraton Warszawski" przesłała nam następującą informację: w dniach 3 - 4 sierpnia odbędzie się pierwsza sztafeta biegowa na trasie Warszawa - Poznań - Kostrzyn n. Odrą, gdzie odbywa się organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Przystanek Woodstock. W sztafecie pobiegnie trzon organizacyjny Fundacji "Maraton Warszawski" oraz przyjaciele.

Pierwszego dnia biegu sztafeta pokona trasę z Warszawy do Poznania. Następnego dnia wyruszy w kierunku Słubic, gdzie dołączą do niej sztafeta Knurowa oraz biegacze z Niemiec. Ostatni odcinek do Kostrzyna pokonamy już wspólnie. Natomiast w samym Kostrzyniu do sztafet dołączą uczestnicy Przystanku Woodstock. Finał biegu nastąpi 4 sierpnia około godz. 19.00 na scenie głównej Przystanku Woodstock.
Sztafeta z Warszawy na Przystanek Woodstock jest formą naszego podziękowania dla WOŚP za owocną współpracę, która trwa od 2005 roku. W jej ramach wolontariusze z Pokojowego Patrolu WOŚP co roku pomagają przy zabezpieczaniu trasy imprez Fundacji, Fundacja natomiast wspiera sportowe przedsięwzięcia WOŚP. Pomagaliśmy np. w organizacji biegu "Policz się z cukrzycą" podczas tegorocznego finału. Sztafeta jest także elementem promocji biegania i Flora Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się już za dwa miesiące - 23 września.

{moscomment}