Zapraszamy do czytania ciekawej relacji Darka Króla z Mili Mareckiej. Jak zwykle z dużą porcją humoru:)

Darek Król: W piękne niedzielne popołudnie 4 września br. po godzinie 17 ulicami Marek pobiegło blisko 150 osób pokonując dystans jednej mili czyli 1609 metrów. To była druga edycja tego biegu pod nazwą Mała Mila Marecka zorganizowanego przez M .Szczepanowskiego , Burmistrza Miasta Marki  i Mazowiecką wspólnotę Samorządową przy wsparciu wielu sponsorów. Wielu uczestników biegło tu po raz drugi, chwaląc sobie przebieg pierwszej edycji, która szczególnie zapisała się w pamięci długim, bo około 20 minutowym oczekiwaniem na start, kiedy sam bieg trwał przeciętnie około 10 minut. Jak się okazało w tym roku staje się to poniekąd tradycją tego biegu, gdyż teraz oczekiwanie trwało niemalże pół godziny. Organizator nie miał na to większego wpływu, gdyż przyczyna leżała po technicznej stronie elektronicznych rejestratorów czasów osiąganych przez biegaczy, którzy okazali się wyjątkowo wyrozumiali na tę okoliczność.

Czas oczekiwania wypełniła im dodatkowa, poprowadzona przez filigranową trenerkę fitness rozgrzewka oraz forma werbalnej integracji wewnętrznej i wymiana spostrzeżeń z organizatorem. Wreszcie znienacka można było rozpocząć odliczanie do startu , zasygnalizowanego wystrzałem z bezpiecznego jak się okazało rewolweru dzierżonego w ręku przez organizatora w całym czasie oczekiwania. Najwięcej się działo w początkowej fazie biegu gdzie prowadzący zmieniali się jak w kalejdoskopie. Dopiero po około 200-300 metrach wyklarowała się czołówka prowadzących, która swoją kolejność zdołała dowieść do końca, a na mecie wyglądała ona następująco:

1.Sylwester Kuśmierz  4;37-Byledobiec Anin
2.Karol Świętochowski   4;55-Aktywny Relaks Wołomin
3.Dariusz Król        5;09- Aktywny Relaks Wołomin

Najszybszą kobietą okazała się Patrycja Bereznowska reprezentująca Aktywny Relaks Wołomin zajmując 18 miejsce z czasem 5;57. Najstarszym uhonorowanym specjalną nagrodą zawodnikiem był Bogdan Piątek (58 l) reprezentant również Aktywnego Relaksu, który zajął wysokie 12 miejsce z czasem 5;46 (na co dzień i od lat występuje w barwach KB Lechici Zielonka).

Zawody ukończyło 146 osób. Jak łatwo zauważyć czołówka biegu zdominowana była przez reprezentantów  Towarzystwa Aktywny Relaks z Wołomina, który dzięki wysokim lokatom zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i zdobył puchar  Mazowieckiej Wspólnoty Mieszkaniowej. W tej klasyfikacji drugą lokatę uzyskała Marecka Wspólnota samorządowa, a trzecią drużyna www.LaweTaxi.pl. Drużyny mogły liczyć po wielu reprezentantów, jednak punktowało czterech najszybszych, w tym musiała znaleźć się jedna pani lub pan. Sklasyfikowano osiem drużyn.

Przez cały czas , począwszy jeszcze na długo przed godziną 17 w okolicach mety wszystkim zebranym w oczekiwaniu na biegaczy czas umilał najpierw jazzband Dixie Warsaw Jazzmen, a później zespól muzyki współczesnej Avans.  Po przeprowadzeniu wręczenia nagród nie tylko dla najszybszych, ale także wielu w młodzieżowych kategoriach wiekowych, oraz na drodze losowania zgromadzeni mogli dalej pozostać i kontynuować rozrywkową część lokalnego wydarzenia sportowego, które na pewno i długo będzie pozytywnie wspominane przez wszystkich co się tam znaleźli.

 

 

 
 

{moscomment}