Fotorelacja i uzasadnienie kapituły PKOL

O przyznaniu nagrody „Fair Play” PKOL, Adamowi Małyszowi było bardzo głośno w mediach. Dla świata biegowego ogromnym wydarzeniem było nagrodzenie Jurka Skarżyskiego. Kto biega regularnie doskonale wie, co to jest „Metoda Skarżyskiego”. Wiele „maratończkowych” materiałów o treningu jest autorstwa Jurka Skarżyskiego.
Maratończyk.pl dziękuję Jurkowi za zaproszenie na uroczystość. Poniżej prezentujemy relacje z tego wydarzenia i bardzo ciekawy komentarz Jurka - przez kaprys historii - niedoszłego olimpijczyka z Los Angeles. FOTORELACJA
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

 Uzasadnienie kapituły "Fair Play" PKOL:

Za całokształt bogatej kariery sportowej i niezwykle aktywne działania po jej zakończeniu na rzecz promocji biegania jako ożywczego impulsu energii, sprawności i zdrowia dla młodzieży i dorosłych. Zawodnik lekkiej atletyki, trzykrotny medalista MP w maratonie, uczestnik 42 najbardziej prestiżowych maratonów świata, kontynuujący swoją karierę na zawodach weteranów. Po ukończeniu kariery aktywnie działający trener, autor publikacji metodycznych, kreator i propagator biegów, uznawany w środowisku autorytet, wzór godny naśladowania".

{moscomment}