Kamil Dolecki: Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki „SARCOMA" wraz z Fundacją Dobrze że jesteś zaprasza na ONKO-BIEG 2010.
Tegoroczne hasło imprezy to ZABIEGAMY O NADZIEJĘ.
Mięsaki to zaledwie 1% wszystkich nowotworów złośliwych, dlatego  statystyczny lekarz pierwszego kontaktu ma szansę spotkać w swoim gabinecie jednego-dwóch Pacjentów z tą chorobą w całej swojej karierze zawodowej. Z tego też wynikają duże trudności diagnostyczne. Mięsaki najczęściej dotykają ludzi młodych. Miejscem rozwoju tej choroby zazwyczaj są kończyny. Dlatego mięsak często jest mylony z kontuzjami sportowymi, nadciągniętymi mięśniami itp. W wyniku tego Pacjent długo jest niewłaściwie leczony. Natomiast wczesne rozpoznanie oraz szybkie zastosowanie odpowiedniego skojarzonego leczenia jest podstawowym warunkiem (choć niestety nie gwarantem) pokonania choroby.

Członkowie Stowarzyszenia prowadzą kampanię informacyjną z naciskiem na edukację lekarzy pierwszego kontaktu. To właśnie dzięki lekarzom rodzinnym, dzięki ich dociekliwości I uważności, można poprawić wczesne rozpoznawanie mięsaków i uratować wiele istnień.

Naszym priorytetowym zadaniem jest dotarcie do jak największej rzeszy ludzi, aby tym skuteczniej realizować swoje cele. Chcielibyśmy nagłaśniać tę tematykę, gdyż do tej pory nie mówi się o tym w mediach. Zapewne dlatego, gdyż zachorowalność na mięsaka nie jest tak duża jak na nowotwory płuc, czy piersi. Jednakże Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich I Kości w warszawskim Centrum Onkologii jest zawsze pełna młodych, cierpiących ludzi, często o bardzo złym rokowaniu, dlatego z punktu widzenia personelu medycznego mającego ciągły kontakt z tą chorobą, czy też samych Chorych, trzeba o tym głośno  mówić, gdyż skala problemu jest znacząca.

Świadomość istniejącej problematyki nowotworowej i dbałość o własny organizm daje w przypadku zachorowania olbrzymie szanse na wyleczenie.

Już po raz trzeci, 5 września 2010 r. organizujemy na terenie Centrum Onkologii ONKO-BIEG, który poza mile spędzonym niedzielnym przedpołudniem będzie przede wszystkim apelem w imieniu ludzi chorych na tę chorobę. Chcemy uprzedzić wszystkich, którzy obawiają się zmierzenia z własną kondycją fizyczną, iż tego dnia nie jest istotna rywalizacja, a trasę będą pokonywali zarówno wyczynowi biegacze, jak I nasi Pacjenci (często o kulach), jak również rodzice z małymi dziećmi. Zatem nie jest ważne w jakim tempie pokona się wybrany dystans. To co jest ważne, to Obecność... Impreza ma charakter rodzinny i poza godzinnym biegiem alejkami Centrum Onkologii (okrążenie 1 km) dla wszystkich chętnych będą prowadzone podstawowe badania (pomiar ciśnienia tętniczego, glikemii). Również dla najmłodszych przewidujemy wiele atrakcji (malowanie buziek, wspólne zabawy, trampolina I inne atrakcje udostępnione nam przez Rodzinne Centrum Rozrywki Hula Kula). Dzięki naszym sponsorom będzie także  woda, owoce, coś na słodko...

Na kilkuset uczestników biegu czeka okazjonalna koszulka.

Wasza obecność będzie dla nas bardzo ważna!

Po biegu będzie przewidziany czas na scenie dla tych, którzy już dawno walczyli z tą chorobą, a teraz mogą I chcą - zgodnie z tegorocznym hasłem - dawać nadzieję innym; nadzieję, iż rak to nie wyrok, że tę batalię można zwyciężyć, że można dalej normalnie żyć.

Następnie przewidujemy koncert iM ROCK SCENA DK IMIELIN: zespół RADOSŁAW STOLAR, który zakończy tegoroczne przedsięwzięcie.

ONKO-BIEG odbędzie się 5 września 2010 , o godz. 11.00.

Rejestracja od godz. 9.30. - (karty startowe dostępne przed biegiem lub do pobrania na http://www.sarcoma.pl/)

Dla wszystkich chętnych możliwość wzięcia udziału we mszy świętej o godz. 10.00 w kaplicy szpitalnej.

Lokalizacja: Centrum Onkologii - Instytut im. M.Skłodowskiej

Parking przychodni, przy wejściu D

ul. Roentgena 5

Warszawa-Ursynów

Honorowy patronat objęła Pani burmistrz dzielnicy Ursynów oraz dyrektor Centrum Onkologii

ZAPRASZAMY !

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki "SARCOMA"

ul. Malborska 14/5 03-286 Warszawa

NIP: 524-262-90-81 REGON: 141197341 KRS: 0000290920

Konto bankowe: 21 1240 6104 1111 0010 1621 0261

tel. 608 335 326

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.sarcoma.pl

 

Jesteśmy też na http://www.facebook.com/event.php?eid=123412554373708

{moscomment}