Wyniki
Galeria 2023
Relacja 2022

namyslow bieg 2023

Paweł Herian: 20 sierpnia 2023 r. w niedzielne przedpołudnie, na namysłowskich błoniach spotkaliśmy się, aby wystartować w Biegu Namysłowian już po raz dwudziesty. Tym razem przygotowaliśmy dla uczestników dwie trasy do wyboru, zróżnicowane pod względem dystansu jaki trzeba było pokonać, a mianowicie 5 oraz 10 km. Punktualnie o godzinie 8:00 uruchomiliśmy 4 biura zawodów, tak aby każdy mógł swobodnie odebrać swój pakiet startowy lub też dopisać się do wybranego przez siebie biegu oraz zapisać swoje dziecko na Bieg Rodzinny, który miał się odbyć po biegu głównym. Po zakończeniu formalności w biurze, mogliśmy przywitać wszystkich i oficjalnie rozpocząć całe wydarzenie.

Po krótkim przemówieniu Pana Krystiana Żurka, reprezentującego sponsora i współorganizatora tj. firmę Velux, głos zabrała Pani Prezes Zarządu NOSiR Sp. z o. o. Barbara Kin oraz Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, który również zdecydował się w tym roku pobiec w biegu na 5 km. Następnie przenieśliśmy się wszyscy w okolice startu, gdzie po chwili przystąpiliśmy do rozpoczęcia Biegu Veluxa, w którym ponad 40 pracowników ww. firmy wzięło udział w wyścigu na dystansie ok 1 km. Rywalizacja była bardzo zacięta, a był to zaledwie przedsmak tego co czekało nas już za chwilę.

Temperatura rosła z minuty na minutę, a zawodnicy już nie mogli doczekać się sygnału startowego, który pozwoli im wyruszyć na trasę. Po wspólnym odliczaniu w końcu rozpoczęliśmy zmagania z dystansem, czasem i pogodą. „Fala” biegaczy z całej Polski wylała się na namysłowskie ulice. Zawodników prowadził na quadzie przedstawiciel grupy „Motocykliści Namysłów” Jakub Kalarus. Nad bezpieczeństwem zawodników podczas biegu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy w kliku punktach na trasie ustawili kurtyny wodne aby nieco schłodzić biegaczy. Na końcu stawki jechała karetka pogotowia, a na 6 kilometrze oraz na mecie znajdowały się stacjonarne punkty medyczne.

Początek stawki szybko się podzielił, gdyż tempo zawodników biegnących na 5 km było zdecydowanie szybsze. Nie dane nam było długo czekać, gdyż pierwszych dwóch zawodników wbiegło na metę po zaledwie 15 minutach, na trzeciego zawodnika musieliśmy poczekać jeszcze kilka minut. Pierwsza trójka wg kolejności na mecie to: Łukasz Szenawa z czasem 15:43, Kamil Mańkowski oraz Damian Katra. Po kilku minutach mogliśmy zaobserwować pierwsze kobiety na mecie: Alicja Sidor z czasem 20:50, a chwilę po niej Paulina Łambucka i Anna Talaga. W rywalizacji 5 kilometrów, na zawodników z podium czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Velux: I miejsce zegarek sportowy Garmin, II miejsce słuchawki biegowe Phillips, III miejsce walizki Witchen. Najlepsi zawodnicy z Gminy Namysłów otrzymali miesięczne wejściówki do Siłowni ActivSport. Pozostało nam czekać na rozstrzygnięcia dystansu 10 km.

Podobnie jak w roku ubiegłym, najszybszym zawodnikiem został Pan Maciej Kardas z wynikiem 35:36. II miejsce wywalczył Jakub Kazuła, a na najniższym stopniu podium znalazł się Krzysztof Domerecki. Najlepsze wśród kobiet to: Krystyna Pawlik, Barbra Koralewska i Martyna Kardas. Sponsorem nagród była firma Biznes Space – Klub Biznesu, który ufundował dla zawodników oczyszczacze powietrza firmy Purello. Na najlepszych zawodników z Gminy Namysłów czekały vouchery do Siłowni Golden Level 99. Kolejne rozstrzygnięcia na dystansie 10 km to klasyfikacja firmowa, którą zwyciężyła firma „Twój wymarzony dom”, tuż za nimi uplasowała się drużyna DIEHL Controls Polska, a na trzecim miejscu Velux.

namyslow bieg 2023 3

Podczas ceremonii pucharowej wręczono również pamiątkowe puchary w kategoriach wiekowych i nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników biegu. Oczywiście nie zabrakło również pamiątkowych medali, które od razu po przekroczeniu linii mety, zawieszane były biegaczom na szyi m.in. przez Panią Burmistrz Ewelinę Moniuszko-Czuczwarę. Z okazji jubileuszu wręczyliśmy również nagrodę niespodziankę dla 20 zawodnika na mecie, którą był komplet walizek podróżnych. Łącznie w XX Biegu Namysłowian nagrodzono niemalże 100 osób.

Na naszych najmłodszych uczestników wydarzenia też czekały nie lada atrakcje. Dwa dmuchane tory przeszkód o łącznej długości ponad 60 metrów, namiot ze strefą VR i Xbox, malowanie twarzy, strefa Velux, gdzie można było powalczyć o cenne nagrody sportowe oraz oczywiście Bieg Rodzinny na dystansie 200 metrów. Dzięki uprzejmości firmy Froneri mogliśmy również poczęstować każdego zimnym lodem, który idealnie chłodził podczas niedzielnych upałów. Zawodnicy również mogli skorzystać z posiłków regeneracyjnych, przygotowanych przez Dworek Różany Hotel & Restaurant.

namyslow bieg 2023 4

Jako główny organizator XX Biegu Namysłowian, pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom biegu oraz podziękować wszystkim współorganizatorom: Bartłomiej Stawiarski Burmistrz Namysłowa, Gmina Namysłów, Velux, Stowarzyszenie Inicjatywa Aktywny Samorząd.

Serdeczne podziękowania również składamy wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować ten piękny jubileusz: VELUX, Froneri, Biznes Space, Namysłowski Ośrodek Kultury, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „Ekowod” Sp. z o. o., Widawa Sp. z o. o., Grupa Żywiec - Browar Namysłów, Okna Hałupka, Stacja Paliw Barbara Makuch, Stowarzyszenie Motocykliści Namysłów, Dworek Różany Hotel & Restaurant, Sendido – Agencja Reklamowa, Sklep Sportowy MegaSport, Siłownia i fitness ActivSport oraz Golden Level 99, Krajowy Projekt Energetyczny, Salvare Doceo - Aleksander Szachnowski, Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie, Namysłowski Związek Drużyn – Harcerze, Sklep Intermarche Namysłów, Koło Gospodyń Wiejskich Kamienna, PHPU Marker oraz Małgorzata Suchecka i Arkadiusz Kacprzak.

Dyrektor Sportowy
XX Biegu Namysłowian
Paweł Herian

namyslow bieg 2023 1

 

 

REKLAMA