INFORMATOR DLA UCZESTNIKÓW
Dokładny opis trasy
Strona imprezy / Zapisy
Relacja 2021 /Relacja 2022

bieg trzech kopcow trasa mala 

ZIS Kraków: Za półtora miesiąca wystartuje PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców! Zapisy trwają od tygodnia i w tym czasie do udziału w biegu zgłosiło się już ponad 2100 osób. Poniżej prezentujemy trasę, z którą 24 września zmierzą się biegacze. Z uwagi na remont ul. Kościuszki, w tym roku nastąpi korekta jej środkowej części.

Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami –Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Dokładny opis trasy

Start: pod Kopcem Krakusa (Wzgórze Lasoty 271 m n.p.m.)

Trasa: ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Śląskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Limanowskiego, ul. Staromostowa, ul. Brodzińskiego, ul. Nadwiślańska (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Podolski, dalej bulwarami Wisły do ul. Rollego, Mostem Retmańskim w ulicę Ludwinowską,  Bulwar Wołyński, Bulwar Poleski, ul. Tyniecka, ścieżka pieszo-rowerowa na Moście Zwierzynieckim, ul. Malczewskiego, pod Diabelskim Mostem, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca.

Meta: pod Kopcem Piłsudskiego (Wzgórze Sowiniec 358 m n.p.m.).

Długość trasy biegu ok. 13 km

Trwają zapisy internetowe do PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców. Więcej informacji TUTAJ.

Mapa statyczna profil Bieg Trzech Kopców 2023 mala

REKLAMA