Zapisy
Regulamin
Relacja 2022

xx bieg namyslowian 2023 nagrody9

Organizator: Drodzy biegacze! Już w kolejny weekend - 20.08.2023, spotkamy się na "Błoniach Namysłowskich" by wystartować w wyjątkowym, jubileuszowym XX Biegu Namysłowian! Każdy, kto choć trochę biega może wystartować! W tym roku przygotowaliśmy dla was dwa dystanse - 5 km i 10 km. Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc więc zapraszamy Was serdecznie! Zapisujcie się! Każdy zawodnik w pakiecie otrzyma jubileuszową koszulkę i medal za ukończenie biegu!

Niedawno prezentowaliśmy nagrody jakie można zdobyć w biegu na dystansie 10 km, a dziś dla tych, którzy zmierzą się z Namysłowską Piątką. Tym razem prezentujemy nagrody ufundowane przez firmę Velux:

- Zegarek sportowy GARMIN Instinct – 2 szt.
- Słuchawki nauszne kostne PHILIPS TAA6606BK  - 2 szt.
- Plecak biegowy Camelback OCTANE DART C1141 1,5l – 2 szt.
- ... ponadto kosze i plecaki termiczne, walizki oraz termosy.

W strefie Veluxa będzie można również powalczyć o nagrody, nie biorąc udziału w biegu. Do wygrania: Piłki nożne, piłki do siatkówki, zestawy rakiet NILS, maty do ćwiczeń, skakanki z licznikiem, ręczniki szybkoschnące, torby rowerowe - sakwa na bagażnik, czapeczki, sakiewki na pas itp.

Przypominamy: Start i meta będą usytuowane na „Błoniach Namysłowskich” przy ul. Parkowej.

Informacja dla najmlodszych

- dwa 30 metrowe dmuchane tory przeszkód
- strefa VR, która przeniesie Was do świata wirtualnej rzeczywistości
- liczne gry i zabawy w strefie rozrywki VELUX

Z tych i innych atrakcji podczas XX Biegu Namysłowian, będzie można skorzystać zupełnie za darmo, dzięki uprzejmości firmy VELUX!

Dystanse - 5 i 10 km

Bieg na 10 km – Dystans 10 km oznaczony co 1 km, trasa prowadzi ulicami miasta Namysłów oraz miejscowości Kamienna. Start „Błonia Namysłowskie” - ul. Parkowa - ul. Konopnickiej – ul. Staromiejska - Grabówka – Zalew Michalice - droga szutrowa – ul. Herberta – ul. Staromiejska – ul. Konopnickiej – ul. Parkowa – Meta „Błonia Namysłowskie”. Nawierzchnia: kostka brukowa 5%, szuter 15%, asfalt 80%.

Bieg na 5 km - Trasa wynosić będzie 5 km, oznaczona co 1 km, przeprowadzona ulicami miasta Namysłów. Start „Błonia Namysłowskie” – ul. Parkowa - ul. Konopnickiej – ul. Staromiejska – nawrót na 2,5 km za Młynem staromiejskim – ul. Staromiejska – ul. Konopnickiej – ul. Parkowa – Meta „Błonia Namysłowskie”. Nawierzchnia: kostka brukowa 10%, asfalt 90%.Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza udostępnionego na stronie: www.ultimasport.pl

Opłata startowa
- do 18 sierpnia 2023 r. - 70 zł (decyduje data wpływu opłaty),
- w dniu Biegu – 100 zł (płatne wyłącznie gotówką).

Płatności prosimy dokonywać przez system zgłoszeń na www.ultimasport.pl
W przypadku rezygnacji ze startu, wniesiona opłata startowa nie podlega zwrotowi i zostanie przeznaczona na cele organizacyjne imprezy. Na listę zgłoszeń brane są pod uwagę tylko osoby zgłoszone i opłacone. O udziale w Biegu decyduje kolejność wpłat.

namyslow 2023 top
W biegu mogą brać udział wszyscy uczestnicy, którzy do dnia biegu tj. 20 sierpnia 2023 r. ukończyli 16 rok życia. Osoby w wieku 16-18 lat (które w dniu biegu tj. 20 sierpnia 2023 r. nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości) zobowiązane są do podpisania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL. Warunkiem dopuszczenia ich do startu jest obecność rodzica lub opiekuna wraz z dowodem osobistym w momencie weryfikacji zawodnika w biurze zawodów.

xx bieg namyslowian 2023 nagrody1

xx bieg namyslowian 2023 nagrody5

xx bieg namyslowian 2023 nagrody2

xx bieg namyslowian 2023 nagrody3

xx bieg namyslowian 2023 nagrody4

Warto dodać także kilka słów o Ziemi Namysłowskiej.

Najważniejsze informacje turystyczne znajdziemy na stronie. Tych, którzy nie znają naszego regionu zapraszamy by zaplanować dłuższy pobyć i zwiedzić atrakcje miasta i okolicy. Na stronie miasta znajdziemy m.in. krótki opis: Ziemia Namysłowska znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Wrocławia, między Oleśnicą a Kluczborkiem, na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska oraz Wielkopolski. Właśnie to położenie wraz z charakterystycznymi cechami pogranicza przesądzają o atrakcyjności turystycznej. To tutaj zobaczymy wyjątkową obfitość dworków, pałaców i wiejskich parków oraz murowanych kapliczek i drewnianych krzyży, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników historii i zabytków kultury materialnej, przyrodników, myśliwych, wędkarzy i zbieraczy runa leśnego a także pasjonatów hippiki, czyli wszystkich tych, którzy nie są obojętni na dziedzictwo kulturowe i piękno przyrody naszego kraju.
Najważniejsze atrakcje miasta

Rynek w Namysłowie
Układ urbanistyczny ścisłego śródmieścia z Rynkiem należy do najcenniejszych namysłowskich zabytków. Średniowieczny Namysłów wytyczono na planie czworoboku. W północno-wchodniej części rynku znajduje się neorenesansowa fontanna.

Baszta Prochowa i fortyfikacje miejskie
Do dzisiaj zachowało się ok. 80% fortyfikacji miejskich. W murach północnej i wschodniej części miasta zachowane zostały ślady oszkarpowań, strzelnic i ganków. W okolicy zamku zachowały się dwa arkadowe przepusty - pojedynczy i podwójny, przez które w obrębie miasta przepływa odnoga Widawy, tworząc tzw. Wyspę Młyńską.

Zamek i browar w Namysłowie. Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku pochodzą z 1312 r. Obie budowle można je zobaczyć tylko z zewnątrz. Obecnie, zarówno zamek jak i browar są w posiadaniu Grupy Żywiec S.A. i nie są dostępne dla zwiedzających.
Ratusz w Namysłowie. Jako jeden z nielicznych w całości zachowanych budowli świeckich z okresu gotyku, stanowi cenne świadectwo historii sztuki śląskiej. Każdego dnia o godzinie 12:00 z wieży ratuszowej rozlega się hejnał namysłowski.

Zalew
Tuż pod miastem znajduje się zalew w Michalicach, to sztucznie utworzony zbiornik retencyjny na rzece Widawie, usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią Józefkowem.

Zabytkowa wjazdowa Brama Miejska, zwana Krakowską z XIV w. przy ul. Krakowskiej z punktem widokowym dostępnym dla zwiedzających, z którego można podziwiać panoramę Namysłowa.

W Namysłowie znajduje się także bardzo ciekawe Muzeum Techniki Młynarskiej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Limit zawodników 350 osób, dlatego nie warto zwlekać z zapisami!

Organizatorem biegu jest Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Współorganizatorami Biegu są: Gmina Namysłów, Velux, Namysłowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Inicjatywa Aktywny Samorząd oraz Namysłowski Klub Biegacza „Zryw”.

Patron Medialny imprezy: MARATOŃCZYK.PL

XXBNplakat

Pozwiązane artykuły

Jubileuszowy XX Bieg Namysłowian już za trzy tygodnie 20.08.2023. 5 i 10 km
Jubileuszowy XX Bieg Namysłowian - 20.08.2023! Niższa opłata startowa - tylko do 30 czerwca!
XIX Bieg Namysłowian - Namysłów - 20.08.2022 XIX Bieg Namysłowian - Namysłów - 20.08.2022
Bieg w krainie piwa Namysłów już w sobotę - 20.08.2022! Ostatnie dni zapisów!
XIX Bieg Namysłowian - prezentujemy medale i koszulkę. Zapisy trwają!
Bieg w krainie piwa Namysłów. XIX Bieg Namysłowian - 20.08.2022

REKLAMA