Zapisy
Regulamin
Relacja 2022

namyslow 2023 top

Organizator: Już za niespełna trzy tygodnie - 20.08.2023, odbędzie się jubileuszowa XX edycja Biegu Namysłowian. W tym roku zaplanowaliśmy łączny udział 350 osób na dwóch dystansach - 5 i 10 km. Zostało jeszcze 140 pakietów startowych! Zapisujcie się wcześniej! Start i meta będą usytuowane na „Błoniach Namysłowskich” przy ul. Parkowej. Zawodnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, na mecie pamiątkowy medal, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach także puchary. 

Już dziś prezentujemy Państwu jedną z nagród, jaką będzie można zdobyć w biegu na 10 km. Będzie to 6 sztuk oczyszczaczy powietrza z jonizatorem firmy Purello dzięki uprzejmości Biznes.Space, która oferuje w Namysłowie komfortowe miejsca do pracy indywidualnej oraz sale biznesowe na wynajem.

Tutaj przeczytacie nieco więcej o produkcie: https://purello.pl/

Kolejna informacja... Tym razem coś dla nieco młodszych:

- dwa 30 metrowe dmuchane tory przeszkód
- strefa VR, która przeniesie Was do świata wirtualnej rzeczywistości
- liczne gry i zabawy w strefie rozrywki VELUX

Z tych i innych atrakcji podczas XX Biegu Namysłowian, będzie można skorzystać zupełnie za darmo, dzięki uprzejmości firmy VELUX!

bieg namyslowian nagroda1

bieg namyslowian nagroda2bieg namyslowian nagroda3
Dystanse - 5 i 10 km

Bieg na 10 km – Dystans 10 km oznaczony co 1 km, trasa prowadzi ulicami miasta Namysłów oraz miejscowości Kamienna. Start „Błonia Namysłowskie” - ul. Parkowa - ul. Konopnickiej – ul. Staromiejska - Grabówka – Zalew Michalice - droga szutrowa – ul. Herberta – ul. Staromiejska – ul. Konopnickiej – ul. Parkowa – Meta „Błonia Namysłowskie”. Nawierzchnia: kostka brukowa 5%, szuter 15%, asfalt 80%.

Bieg na 5 km - Trasa wynosić będzie 5 km, oznaczona co 1 km, przeprowadzona ulicami miasta Namysłów. Start „Błonia Namysłowskie” – ul. Parkowa - ul. Konopnickiej – ul. Staromiejska – nawrót na 2,5 km za Młynem staromiejskim – ul. Staromiejska – ul. Konopnickiej – ul. Parkowa – Meta „Błonia Namysłowskie”. Nawierzchnia: kostka brukowa 10%, asfalt 90%.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza udostępnionego na stronie: www.ultimasport.pl

Opłata startowa
- do 30 czerwca 2023 r. - 50 zł (decyduje data wpływu opłaty),
- do 18 sierpnia 2023 r. - 70 zł (decyduje data wpływu opłaty),
- w dniu Biegu – 100 zł (płatne wyłącznie gotówką).

Płatności proszę dokonywać przez system zgłoszeń na www.ultimasport.pl

W przypadku rezygnacji ze startu, wniesiona opłata startowa nie podlega zwrotowi i zostanie przeznaczona na cele organizacyjne imprezy. Na listę zgłoszeń brane są pod uwagę tylko osoby zgłoszone i opłacone.O udziale w Biegu decyduje kolejność wpłat.

W biegu mogą brać udział wszyscy uczestnicy, którzy do dnia biegu tj. 20 sierpnia 2023 r. ukończyli 16 rok życia. Osoby w wieku 16-18 lat (które w dniu biegu tj. 20 sierpnia 2023 r. nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości) zobowiązane są do podpisania pozwolenia na udział od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL. Warunkiem dopuszczenia ich do startu jest obecność rodzica lub opiekuna wraz z dowodem osobistym w momencie weryfikacji zawodnika w biurze zawodów.

Planujemy tradycyjnie organizacje biegu rodzinnego. O szczegółach poinformujemy niebawem.XXBNplakat

Warto dodać także kilka słów o Ziemi Namysłowskiej.

Najważniejsze informacje turystyczne znajdziemy na stronie. Tych, którzy nie znają naszego regionu zapraszamy by zaplanować dłuższy pobyć i zwiedzić atrakcje miasta i okolicy. Na stronie miasta znajdziemy m.in. krótki opis: Ziemia Namysłowska znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Wrocławia, między Oleśnicą a Kluczborkiem, na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska oraz Wielkopolski. Właśnie to położenie wraz z charakterystycznymi cechami pogranicza przesądzają o atrakcyjności turystycznej. To tutaj zobaczymy wyjątkową obfitość dworków, pałaców i wiejskich parków oraz murowanych kapliczek i drewnianych krzyży, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników historii i zabytków kultury materialnej, przyrodników, myśliwych, wędkarzy i zbieraczy runa leśnego a także pasjonatów hippiki, czyli wszystkich tych, którzy nie są obojętni na dziedzictwo kulturowe i piękno przyrody naszego kraju.
Najważniejsze atrakcje miasta

Rynek w Namysłowie
Układ urbanistyczny ścisłego śródmieścia z Rynkiem należy do najcenniejszych namysłowskich zabytków. Średniowieczny Namysłów wytyczono na planie czworoboku. W północno-wchodniej części rynku znajduje się neorenesansowa fontanna.

Baszta Prochowa i fortyfikacje miejskie
Do dzisiaj zachowało się ok. 80% fortyfikacji miejskich. W murach północnej i wschodniej części miasta zachowane zostały ślady oszkarpowań, strzelnic i ganków. W okolicy zamku zachowały się dwa arkadowe przepusty - pojedynczy i podwójny, przez które w obrębie miasta przepływa odnoga Widawy, tworząc tzw. Wyspę Młyńską.

Zamek i browar w Namysłowie. Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku pochodzą z 1312 r. Obie budowle można je zobaczyć tylko z zewnątrz. Obecnie, zarówno zamek jak i browar są w posiadaniu Grupy Żywiec S.A. i nie są dostępne dla zwiedzających.
Ratusz w Namysłowie. Jako jeden z nielicznych w całości zachowanych budowli świeckich z okresu gotyku, stanowi cenne świadectwo historii sztuki śląskiej. Każdego dnia o godzinie 12:00 z wieży ratuszowej rozlega się hejnał namysłowski.

Zalew
Tuż pod miastem znajduje się zalew w Michalicach, to sztucznie utworzony zbiornik retencyjny na rzece Widawie, usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią Józefkowem.

Zabytkowa wjazdowa Brama Miejska, zwana Krakowską z XIV w. przy ul. Krakowskiej z punktem widokowym dostępnym dla zwiedzających, z którego można podziwiać panoramę Namysłowa.

W Namysłowie znajduje się także bardzo ciekawe Muzeum Techniki Młynarskiej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Limit zawodników 350 osób, dlatego nie warto zwlekać z zapisami!

Organizatorem biegu jest Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Współorganizatorami Biegu są: Gmina Namysłów, Velux, Namysłowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Inicjatywa Aktywny Samorząd oraz Namysłowski Klub Biegacza „Zryw”.

Patron Medialny imprezy: MARATOŃCZYK.PL

namyslow 1

namyslow 2

namyslow 3

REKLAMA