Strona imprezy
Zapisy 

bumwro slider maly

Serdecznie zapraszamy na Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W tym roku biegacze będą rywalizowali w sobotę 30 września 2023 roku, na nowej trasie – na sąsiadujących z Odrą zielonych terenach przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Bartla. Tradycyjnie zawody zostaną rozegrane na atestowanym odcinku 10 km. 

To będzie już drugi bieg po przerwie związanej z pandemią – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO. – Mam nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w licznym gronie, aby promować zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną, jako podstawową profilaktykę chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społeczną odpowiedzialności uczelni. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, bo w czasie naszej imprezy, obok rywalizacji, ważna jest dobra zabawa i integracja.

W ramach zawodów, obok kategorii open, odbędą się konkurencje branżowe, m.in.:

- Mistrzostwa studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
- Mistrzostwa pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
- Mistrzostwa lekarzy
- Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów
- Mistrzostwa uczelni Wrocławia
- Mistrzostwa team`ów biegowych
Przy okazji BUMWRO 2023 zaplanowano także zawody dla dzieci, na które zapisy ruszą już wkrótce.

Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Fundacja Biegaj dla Zdrowia, a ambasadorem – Adrian Kostera. Od początku czerwca sportowiec bierze udział w "Wyzwaniu – 365 Triathlon". Podczas projektu, który potrwa rok, zamierza on pobić rekord Guinnessa, pokonując ponad 40 tys. km, czyli więcej, niż wynosi obwód kuli ziemskiej.

Rejestracja pod adresem: https://bieg.umw.edu.pl/

REKLAMA