Dział poświęcony imprezie

trasa biegu konstytucji 3 maja w warszawie 2023W związku z organizacją 31. Biegu Konstytucji 3 maja w dn. 3 maja 2022 (środa) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowym na trasie wydarzenia. Zmiany organizacji ruchu na ul. Nowy Świat do Ronda gen. Charles’a de Gaulle’a zaczną obowiązywać od godziny 05:00 w dniu 3 maja 2023 r. (środa). Trasa biegu, zgodnie z przebiegiem trasy ulica po ulicy, zostanie wyłączona z ruchu na całej długości w godzinach 9:30 do 11:30 w dniu 3 maja 2023 r. Przez cały czas trwania biegu utrzymany zostanie ruch na rondzie Waszyngtona w relacjach:

Francuska —> Waszyngtona, Waszyngtona —> Zieleniecka. Przywrócenie ruchu na ul. Nowy Świat do Ronda gen. Charles’a de Gaulle’a nastąpi w dniu 3 maja 2023 r. od godziny 12:00. Godziny podane w informatorze są orientacyjne.

Trasa 31. Biegu Konstytucji 3 Maja ulica po ulicy:
START – ul. Nowy Świat – Rondo de Gaulle’a – Al. Jerozolimskie (nitka południowa) – Most Poniatowskiego (nitka południowa) – Al. K. J. Poniatowskiego (nitka południowa) – Rondo Waszyngtona – Al. K. J. Poniatowskiego (nitka północna) – Most K. J. Poniatowskiego (nitka północna) – Al. Jerozolimskie (nitka północna) – Rondo de Gaulle’a – ul. Nowy Świat – META

Pierwsza tegoroczna impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” już w najbliższą środę (03.05.23). Organizatorzy biegu, Fundacja „Maraton Warszawski” (FMW) wraz ze Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa, opracowali nową, widowiskową trasę o znaczeniu historycznym. Jej przebieg to prosta linia pomiędzy rondem gen. De Gaulle’a a rondem Waszyngtona, ze startem na Nowym Świecie.

Ważne dla mieszkańców i kierowców okresowe zmiany w organizacji ruchu wokół trasy zostaną wprowadzone w dniu 3 maja w godzinach 05:00–12.00.

Trasa 31. Biegu Konstytucji 3 Maja

- Przebieg tegorocznej imprezy jest wyjątkowo atrakcyjny, pełen pięknych widoków, pozwalający uczestnikom podziwiać Warszawę z perspektywy obu stron Wisły. Chodziło o to, aby cztery tysiące zawodników celebrujących z nami święto poczuło miejsce, w którym powstała idea tego kluczowego dla polskiej historii aktu prawnego. Jesteśmy pewni, że to się uda – mówi Magda Skrocka, Dyrektor Warszawskiej Triady Biegowej.

Trasa została wytyczona przez ścisłe centrum Warszawy osią Alej Jerozolimskich i zakłada dwukrotne przekroczenie Wisły mostem Poniatowskiego. Start i meta są zlokalizowane na ul. Nowy Świat, zawodnicy miną kolejno: rondo de Gaulle'a ze słynną palmą, Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Most Poniatowskiego i Rondo Waszyngtona. Powrót - tą samą trasą, mijając Stadion Narodowy, plażę na Saskiej Kępie, z widokiem na panoramę całej lewobrzeżnej Warszawy.

Tak malowniczą i położoną w centrum stolicy trasą nie biegł jeszcze nikt! Dla uczestników wydarzenie będzie okazją do zawalczenia o znakomity wynik i szansą na podziwianie nadwiślańskich widoków.

- Trasa biegu i wynikające z niej zmiany w organizacji ruchu w dniu 3 maja zostały zaplanowane tak, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Warszawy. Naszym celem jest uatrakcyjnienie święta dla wszystkich, w tym biegaczy, kibiców, turystów i Warszawiaków. Chcemy żeby ten sposób świętowania był powodem do dumy mieszkańców stolicy – mówi Magda Skrocka.

Odbiór pakietów startowych dla uczestników

Uczestnicy swoje pakiety startowe odbierać mogą w czwartek oraz piątek (27 i 28 kwietnia), ale także dzień przed biegiem - 2 maja w godzinach 10:00-20:00. Biuro Zawodów mieści się w Ośrodku AKTYWNA WARSZAWA na Solcu - ulica Solec 71.

W dniu biegu - 3.05 (środa) biuro będzie czynne wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start. Biuro Zawodów w środę mieścić się będzie na terenie boisk przy XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego – wejście wyłącznie od ulicy Mikołaja Kopernika. Tam też znajdą się depozyty dla uczestników.

REKLAMA