Strona zawodów
Relacja 2021 / Relacja 2019 / Relacja 2018/  Relacja 2017
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012 

BF 4
Fot. Sebastian Nowakowski

Bartek Sobecki: Startują zapisy do 12. Biegu Fabrykanta, który odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku. Zawodnicy w ostatnią sobotę sierpnia zmierzą się z 10 km trasą wytyczoną po ulicach Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi. Start zapisów zaplanowany jest na 21 kwietnia o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy do Biegu Fabrykanta będzie dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl

Bieg Fabrykanta to dla jednych zawodników test formy po wakacjach, a dla innych możliwość zadebiutowania na dystansie 10 km. Bez względu na cel, każdy z uczestników wbiegając na metę „fabrykanckiej dyszki” poczuje się wyjątkowo, a zwieńczeniem biegu będzie pamiątkowy medal. Wśród startujących nie zabraknie Dominiki Wiechy, która dwukrotnie wygrywała Bieg Fabrykanta, a kilka dni temu zadebiutowała w łódzkim maratonie.

Bieg Fabrykanta to dla mnie stały punkt w biegowym kalendarzu. Co sprawia, że od kilku lat z radością wracam na te zawody? Klimat późnego lata i końca wakacji, fantastyczna atmosfera tworzona przez organizatorów i świetnych kibiców oraz możliwość sprawdzenia się na atestowanej trasie wiodącej po łódzkim Księżym Młynie – to tylko niektóre z powodów. Dwa zwycięstwa w 'biegu z wąsem' to jedne z moich najcenniejszych trofeów – gwarantuję jednak, że na mecie tych zawodów każdy z Was, bez względu na osiągnięty wynik, poczuje się wyjątkowo! - mówi Dominika Wiecha.

BF 1

Rywalizacja drużynowa

Zawsze budząca największe emocje wśród startujących, nie inaczej jest na Biegu Fabrykanta, gdzie zawodnicy od pierwszej edycji nie tylko biegną po swój indywidualny wynik, ale również mogą rywalizować w klasyfikacji drużynowej. W skład zespołu wchodzą cztery osoby, w tym minimum jedna kobieta, a na wynik końcowy składa się suma ich czasów.  

Już teraz możemy zapowiedzieć wspaniałą rywalizację nie tylko indywidualną, ale również drużynową podczas 12. Biegu Fabrykanta, która sprzyja integracji klubów biegowych – mówi Maciej Jagusiak z Jagoda Running Club, dodając – w ubiegłym roku nasi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce. W tegorocznej edycji zamierzamy powalczyć o podium i pokazać, że nasza drużyna jest wciąż jednym z najmocniejszych zespołów w zawodach.

Biegi Małego Fabrykanta

Podczas 12. Biegu Fabrykanta nie może zabraknąć biegów dla najmłodszych, które dodają imprezie kolorytu i tworzą rodzinną atmosferę. Zapisy do Biegów Małego Fabrykanta wystartują 1 czerwca.

Organizatorem 12. Biegu Fabrykanta jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, impreza jest współfinansowana z środków Urzędu Miasta Łodzi. Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

BF 2

BF 3Fot. Sebastian Nowakowski

REKLAMA