Zapisy
Strona imprezy
Fotorelacja 2019 / Fotorelacja i galerie 2018 /   Fotorelacja i galerie 2017  
Fotorelacja i galerie 2016 / Fotorelacja i galerie 2015
Fotorelacja 2014 - cz. 1 / Fotorelacja 2014 - cz. 2
Fotorelacja 2013 - cz. 1 / Fotorelacja 2013 - cz. 2

recordowa

Artur Kujawiński: Dokładamy dodatkową pulę pakietów startowych na 10 kilometrów i wydłużamy czas zapisów do 8 marca, gdyż założony limit 3000 uczestników na tegoroczną Recordową Dziesiątkę został osiągnięty przed czasem. Bardzo to cieszy organizatorów gdyż oznacza to stopniowy powrót do frekwencji sprzed pandemii (rok temu na mecie zameldowało się 2069 uczestników, a przed pandemią frekwencja przekraczała 4000 uczestników)

Takiej okazji by pobiec na rekordowo szybkiej trasie nie można ominąć i wiemy, że wielu jeszcze nie zdążyło się zapisać lub wahają się czy już 12 marca rozpocząć swój tegoroczny biegowy sezon.

Mamy dobrą wiadomość. Chcemy dać szansę zapisać się gdyż wiemy , że szlifujecie formę do samego końca, zatem zapisy przedłużamy do północy 8 marca !

Jeżeli ktoś nie czuje się jeszcze na siłach by przebiec 10 kilometrów , może dzień wcześniej wystartować na dystansie 5 kilometrów w ramach 9 Nocnej Recordowej Piątki. Odbędzie się ona na torze regatowym Malta i nie ma w tym przypadku limitu czasu ;) Na każdego poczekamy z medalem na mecie.

Tegoroczna Nocna Recordowa Piątka odbywa się pod hasłem Super Hero i wiemy, że wielu z was przygotowało ciekawe filmowe przebrania ;)

recordowa trasa
Czy będzie szybko? Na pewno!

Olimpijczyk Krystian Zalewski powalczy o nowy rekord trasy. Przypomnijmy, że właśnie tutaj najszybciej biegano w sezonie 2022 jeśli chodzi o polskich biegaczy i biegaczki startujących na polskiej ziemi (Krystian Zalewski 28:57 i Izabela Paszkiewicz 32:20) oznacza to, że jest bardzo duża szansa iż ponownie najlepszy wynik sezonu na 10 km padnie właśnie w Poznaniu.

Wśród czołówki wymienić należy Angelikę Mach, która w minioną niedzielę wygrała półmaraton w Napoli oraz Patryka Kozłowskiego, który w lutym świetnie zaprezentował się w Irlandii na 5 km uzyskując czas 13:46 , który jest drugim najlepszym wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki.

Pobiegnie również niesamowicie szybka para czyli małżeństwo Brzezińskich. Błażej Brzeziński obecnie mocno przygotowuje się do dystansu ultra, który ma zamiar pobiec w ramach tegorocznego Wings for Life a Aleksandra Brzezińska zawsze mocno walczy w Poznaniu na granicy 33 minut.

Jeszcze wszystkich kart nie odkryliśmy ale kolejne znakomite nazwiska już dają znać o swoim akcesie na Recordowej Dziesiątce. Z uwagi na rekordowo szybką trasę (bez podbiegów) czołowi biegacze przyjeżdżają do Poznania by złamać magiczną barierę 30:00 na 10km.

Wspaniale prezentowały się u nas tak znakomite olimpijki jak Katarzyna Kowalska czy Izabela Paszkiewicz. Rekord życiowy bił u nas również Adam Nowicki, który znakomicie ostatnio pobiegł w Sewilli na dystansie maratonu (2:09:48). To znakomite rekomendacje naszej rekordowo szybkiej trasy.

Ale Recordowa Dziesiątka to nie tylko idealna trasa dla zawodowców ale i najlepsza opcja na debiut lub poprawę życiówki dla amatorów.

Aby pomóc amatorom w udanym biegu, po pierwsze bieg odbędzie się w falach wg. zadeklarowanych w zgłoszeniu czasów. Dzięki temu na trasie będzie bardziej komfortowo i biegacze pobiegną w grupach na zbliżonym poziomie czasowym

A po drugie organizatorzy przygotowali 5 grup pacemakerów na czasy: 40:00 , 45:00 ,50:00, 55:00 i 60:00 . To musi się udać i liczymy,że wielu amatorów dobiegnie do mety w wymarzonym przez siebie czasie.

Wielu może się jeszcze wahać czy wystartować ale mamy dodatkową informację. Wprawdzie limit to 100 minut ale ponieważ końcówka biegu to teren przepięknego toru regatowego Malta, wystarczy, że dobiegniecie na 7,5 kilometra w czasie owych nawet 100 minut by znaleźć się już na terenie rekreacyjnym i spokojnie 2,5 kilometra dobiec do mety.

Na każdego poczekamy z medalem i otwartymi ramionami. Dacie zatem radę nawet spokojnym marszobiegiem.

Dwa medale tj. z dystansu 5 i 10 kilometrów połączą się w komplet. Wszystkie medale na 5 kilometrów będą koloru złotego a na 10 kilometrów powracamy do rywalizacji gdzie na mecie dla pierwszych 100 wręczamy medale koloru złotego, dla kolejnych 400 medale koloru srebrnego i od miejsca 501 również wręczymy przepiękne medale koloru brązowego.

Jak widać tegoroczna edycja pełna jest atrakcji i miłych niespodzianek.

Zapraszamy!

19recmedale2023raz1

3000dziekujemy

AngelikaMachAngelika Mach

unnamed 1

 Krystian Zalewski 

REKLAMA

poznan maraton 2023