Wyniki

torun triada5

Andżelika Dzięgiel-Poślada: Ogromnym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym zakończyła się pierwsza impreza biegowa w ramach Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 (TKK2023), tj. 5-tki z Kopernikiem. Mimo startu zapisów zaledwie miesiąc przed eventem i okresu zimy, to aż 902 osoby zameldowały się na mecie 5-tki i dokładnie 100 dzieci na dystansach od 100 do 600 m w trzech kategoriach wiekowych. Kolejne imprezy w tamach TTK 2023 odbędą się 14 maja - 12. RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! i 22 października - 40. Toruń Maraton.

Emocje powoli opadają. Jednak biegacze są mocno zmotywowani do szlifowania formy na wiosnę. Już dziś wiemy, że w kolejnych imprezach nie wystartuje mniej niż podczas I edycji Triady. Listy startowe zapełniają się błyskawicznie! A to za sprawą idei biegu upamiętniającego 550. rocznicę urodzin MIKOŁAJA KOPERNIKA i wyjątkowego 3-elementowego medalu prezentującego astrolabium perskie z XVII wieku. Medale składające się w jedną całość mogli zobaczyć biegacze „na żywo” w biurze zawodów 5-tki z Kopernikiem. Wielkość i ciężar medalu do zdobycia podczas 40. edycji Toruń Maraton zadziwiał każdego z oglądających. To duża satysfakcja dla organizatorów widzieć biegaczy zadowolonych i „głodnych” kolejnych wyzwań biegowych. Wspólna dla całej Triady jest także wizualizacja strojów startowych marki AdRunaLine poszczególnych biegów.

torun triada4

Impreza 5-tka z Kopernikiem odbyła się idealnie w tak zwanym „okienku pogodowym”. Z racji lokalizacji trasy przy Bulwarze Filadelfijskim było dość wietrznie, jednak słoneczna i pogodna aura przyćmiły powiewy wiatru. Dzień przed i dzień po biegu było deszczowo i dość zimno - zdecydowanie mniej korzystnie na start w zawodach. Z trasą na 5 km najszybciej rozprawiła się mieszkanka Torunia - Agata Malicka-Zacniewska, która z bardzo dobrym czasem 18 min i 59 s pokonała linię mety. Zaledwie 3 sekundy później na mecie zobaczyliśmy kolejną toruniankę - Joannę Kalota. A trzecie miejsce na podium wśród kobiet zajęła Sylwia Rok-Szpala z Lubicza Górnego. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Szymon Kopczyński z Węgorzyna. Trasę na dystansie 5 km pokonał w zdumiewającym czasie – dokładnie 16 min! Drugi na metę wbiegł Andrzej Jaranowski z Brodnicy (16:30), a kilka sekund później linię mety przekroczył torunianin Mateusz Goleniewski.

torun triada1

torun triada2

REKLAMA

poznan maraton 2023