Wyniki

bieg wedla 2023

Klaudia Łoś: W ostatni weekend, 19 lutego br. odbyła się XVIII edycja Biegu Wedla. Organizowane co roku wydarzenie, cieszące się popularnością wśród amatorów ruchu na świeżym powietrzu, po raz pierwszy od dwóch lat odbyło się w tradycyjnej formule. W tegorocznej edycji wzięło udział 1027 osób, w tym 157 dzieci.

Wydarzenie od lat przyciąga biegaczy, dla których trening w malowniczym Parku Skaryszewskim to nie tylko sportowe wyzwanie, ale i słodka przyjemność. Firma Wedel, której fabryka czekolady mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie parku, włącza się w organizację wydarzenia od jego początków, angażując się w ten sposób w życie lokalnej społeczności.

Bieg Wedla po dwóch latach obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 wrócił do tradycyjnej formuły. Szesnasta i siedemnasta edycja wydarzenia były realizowane w wersji stacjonarnej i wirtualnej. W 2023 roku biegacze z całej Polski nareszcie mogli stanąć do rywalizacji „ramię w ramię”.

- Cieszymy się, że mogliśmy ponownie przeżyć wszystkie sportowe emocje związane z Biegiem Wedla w miejscu, gdzie bije serce naszej fabryki. W tym roku frekwencja dopisała – 1027 uczestników biegu świadczy o stale rosnącej popularności tego wydarzenia i stanowi dowód na to, że wieloletnie relacje biznesu z organizacjami pozarządowymi mają ogromne znaczenie. Wspaniale było zobaczyć także znajome twarze naszych koleżanek i kolegów, którzy pojawiają się na trasie z rodzinami, a zwłaszcza dziećmi, u których od najmłodszych lat zaszczepiają miłość do aktywności fizycznej. To dla nas duża satysfakcja, gdy wydarzenie zyskuje uznanie nie tylko na zewnątrz, ale również wśród wedlowskiej załogi, dla której ta impreza to obowiązkowy punkt sportowego kalendarza. Są wśród nas osoby, które swoją przygodę z Biegiem Wedla zaczynały w 2015 roku – liczymy, że niebawem wspólnie będziemy celebrować okrągłe jubileusze – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierowniczka Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.

bieg wedla 2023 2

Dla uczestników przygotowano różne trasy i atrakcje, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia oraz słodkie upominki. Patronat Honorowy nad Biegiem objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

Historia biegu

Miejsce, w którym co roku odbywa się bieg, czyli warszawski Park Skaryszewski zajmuje ważne miejsce w historii firmy Wedel. To właśnie tutaj, w bliskim sąsiedztwie fabryki czekolady, Jan Wedel w latach 30. XX w. stawiał pierwsze automaty ze słodyczami. Założyciel od początku istnienia firmy wspierał aktywność fizyczną u swoich pracowników. Już na początku lat 30. XX wieku w fabryce powstał Klub Sportowy „Rywal”. Pracownicy w sekcjach damskich i męskich trenowali wspólnie wiele dyscyplin, m. in. lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, pływanie czy wioślarstwo. KS Rywal działa także dziś – został reaktywowany z inicjatywy pracowników. W ramach programu firma finansuje treningi czy przestrzenie do aktywności wedlowskich drużyn sportowych.

bieg wedla 2023 3

REKLAMA

poznan maraton 2023