Zapisy
Zmieniony regulamin!

ania czerwinskaFot. Polskie Himalaje

Janusz Kalinowski: 6 marca 2023 w poniedziałek, odbędzie się Bieg i Marsz Pamięci Anny Czerwińskiej (a także Macieja Berbeki, Tomasza Kowalskiego i Tomasza Mackiewicza) - na 5-kilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim. Start o godzinie 19:00. Zapisy zostały uruchomione na Data Sport: TUTAJ.

Początkowo planowany był bieg pamięci Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbeki w 10. rocznicę wielkiego sukcesu i wielkiego dramatu. 31.01.2023 roku odeszła od nas wielka himalaistka - Anna Czerwińska (jutro odbędzie się jej pogrzeb). Postanowiliśmy również jej pamięć uczcić w tym biegu.

Przypomnijmy jeszcze, że 5 marca 2013 roku po raz pierwszy w historii cztery osoby stanęły zimą na niezdobytym dotąd o tej porze roku ośmiotysięczniku Broad Peak (8051 m). Dokonali tego: 27-letni Tomasz Kowalski, 29-letni Adam Bielecki, 33-letni Artur Małek i 58-letni Maciej Berbeka. Na zawsze pozostali na górze Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka.

pocztowka3Od lewej: Wojciech Szota, Dorota Szota, Jerzy Natkański, Anna Czerwińska - spotkanie u Ani w 2008 roku przed wyprawą na Dhaulagiri.

Wieczór wspomnień Anny Czerwińskiej, Macieja Berbeki, Tomasza Kowalskiego i Tomasza Mackiewicza we wtorek 7 marca o godzinie 19:00 w kinie Luna w Warszawie https://www.kinoluna.pl/wydarzenia

REKLAMA

poznan maraton 2023