korona1
ZIS Kraków: W związku z odwołaniem tegorocznego Wrocław Maratonu – jako organizatorzy Korony Maratonów Polskich i Cracovia Maraton – wspólnie z Maratonem Dębno, Maratonem Warszawskim i Poznań Maratonem podjęliśmy decyzję o czasowym zawężeniu projektu Korony Maratonów Polskich do czterech imprez. Wszystkie osoby, które rozpoczęły już starania o uzyskanie tytułu zdobywcy tego prestiżowego wyróżnienia dla maratończyków obowiązuje dotychczasowy regulamin. Nowy regulamin, dla osób rozpoczynających zdobywanie tytułu w 2023 roku, zostanie opublikowany przed startem pierwszego z biegów.

W związku z odwołaniem Wrocław Maratonu, pojawiły się naturalne pytania – co dalej z projektem Korony Maratonów Polskich, którego Wrocław był częścią od początku. Mając na uwadze popularność projektu oraz jego elitarny charakter, szukaliśmy rozwiązania, które będzie optymalne dla biegaczy i pozwoli na jego kontynuację.

Ostatnie lata nie były łatwe dla organizatorów wydarzeń biegowych. Po okresie pandemii wiele biegów odnotowało spadki frekwencji. Inne – jak chociażby Wrocław – przynajmniej czasowo zniknęły z biegowej mapy. Ideą powstania projektu było połączenie pięciu najstarszych maratonów w Polsce i przy tej idei chcemy pozostać. Dołączenie do projektu innego z biegów w każdym z przypadków budziłoby wątpliwości.

Jako organizatorzy czterech najstarszych maratonów w kraju będziemy bacznie obserwować rozwój wydarzeń z wiarą, że projekt w dotychczasowej formule będzie mógł być przywrócony w kolejnych latach.

REKLAMAfalenica 2023 do art