Wyniki
Strona imprezy

sylwestrowy 1

ZIS Kraków: W ostatnim dniu roku tradycyjnie okolice Starego Miasta opanował kolorowy korowód biegaczy. W samo południe, z Małego Rynku, na trasę wyruszyli uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego i pożegnali mijający rok na sportowo. Zdecydowana większość z biegaczy przygotowała pomysłowe stroje, a autorom najciekawszych kostiumów Jury przyznało nagrody w konkursie na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe. Już po raz szósty rywalizowano na wesoło w szczytnym celu – na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

W zmaganiach sportowych, na trasie „Smoczej Piątki” (5 km) po raz kolejny triumfował stały bywalec i zwycięzca wielu krakowskich biegów Adam Czerwiński. Na mecie wyprzedził Tomasza Wójcika i Hanryka Wamzecha. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Maja Wąsik, przed Pauliną Gaj i Agnieszką Cader. „Radosną Dziesiątkę” (10 km) najszybciej pokonał Oleh Bondarchuk (33:23), a podium uzupełnili Christopher Newnham i Tomasz Janusz. Wśród pań ten dystans padł łupem Barbary Sobczyk, druga była Anna Solakiewicz, a trzecia Joanna Nabielec.

Poza zwycięzcami w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn na obu dystansach, wyróżniono także najliczniej reprezentowane grupy biegowe.

Specjalnie powołane Jury przyznało natomiast nagrody w tradycyjnym konkursie na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe. Nie zabrakło ciekawych kostiumów. Uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego po raz kolejny udowodnili, że ich pomysłowość i kreatywność nie zna granic! Wyróżniono dziesiątkę w kategorii indywidualnej i najlepsze trójki wśród zespołów, par i najmłodszych.

Podobnie jak to było w przypadku pięciu poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Dodatkowo, na piękny gest zdecydowały się drużyny z konkursowego podium, które swoje nagrody również przeznaczyły na pomoc małym sercom!

Biegaczom podziękowali za wspieranie szczytnego celu, złożyli noworoczne życzenia i wręczyli nagrody m.in. Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i prof. dr. hab. n. med. Janusz Skalski – Prezes Fundacji Schola Cordis.

 Fot. Michał Sobolewski/ZIS

sylwestrowy 2

sylwestrowy 5

sylwestrowy 3

sylwestrowy 6

sylwestrowy 4

REKLAMAfalenica 2023 do art