Zapisy

biegPWFot. Marcin Selerski

Robert Zakrzewski: Zespół badaczy... a raczej biegaczy i biegaczek weźmie na warsztat swoją formę. Wszystko w ramach 16. Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się 19 listopada. Jest jeszcze chwila, żeby wziąć udział. Zawody odbędą się w ramach obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej, który obchodzony był 15 listopada. Rozpoczęcie pierwszego roku akademickiego w historii z językiem polskim jako wykładowym upamiętniały uroczyste posiedzenie senatu uczelni, spacer po Politechnice Warszawskiej, a także złożenie kwiatów. Tych, których rozpiera energia mogą zbadać jaki czas uzyskają biegnąc na dystansie 4 km. Start i meta znajdować będą się na stadionie Syrenki, a trasa w większości prowadzić będzie po Polu Mokotowskim. W ramach imprezy rozegrany zostanie też II rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. W programie znajdzie się też bieg sztafetowy na 4x2 km.

Zawody wracają w tradycyjnej formie po kilku latach przerwy. W ubiegłym roku w śnieżnych warunkach rozegrane zostały tylko sztafety. Natomiast indywidualne zmagania odbyły się w 2019 roku. Chociaż bieg zawsze miał kameralny charakter, to przyciągał osoby związane z uczelnią. Trzy lata temu drugie miejsce zajął ultramaratończyk Dariusz Nożyński. Absolwent politechniki jest zwycięzcą charytatywnych biegów Wings For Life.

Jednak wystartować mogą nie tylko studenci, wykładowcy, absolwenci, azetesiacy, ale wszyscy miłośnicy biegania. Łącznie prowadzonych będzie sześć klasyfikacji w tym kategoria open kobiet, open mężczyzn i open sztafet.

Chcemy tym biegiem wyjść nie tylko do naszych studentów, ale też dalej. W tym roku w ramach imprezy odbywać będą się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i jest szansa, żeby biegacze dowiedzieli się o tym wydarzeniu i na stałe wpisało się do kalendarza imprez rozgrywanych w Warszawie, a nie tylko kalendarium imprez Politechniki Warszawskiej. Wszystko odbywać będzie się w studenckiej atmosferze. Będzie możliwość poznania nowych osób o podobnej pasji, ale też spojrzenia na pracowników uczelni od innej strony - powiedziała Kinga Iwaszkiewicz, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej.

Impreza rozegrana będzie 19 listopada w godzinach 8:13:30. Biuro zawodów znajdować będzie się na stadionie Syrenki (ul. Batorego 10). Początek biegu o 10. Koszt udziału w zawodach wynosi 35 zł. Żeby wziąć udział w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza trzeba mieć legitymację AZS oraz posiadać status studenta.

biegPW 5Fot. Marcin Selerski

REKLAMA

poznan maraton 2023