Strona www
Strona FB 

Wrocross plakat1

Spacerem, biegiem lub rowerem – poznawanie Stolicy Dolnego Śląska w atmosferze przyjaźni i tolerancji. Tak będzie wyglądała pierwsza edycja nowego projektu adaptacyjnego stowarzyszenia Wroclove Sport, realizowanego wspólnie z Gminą Wrocław i UNICEF. Każdy chętny będzie miał możliwość darmowego zwiedzenia Odra Centrum i Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz wzięcia udziału w warsztatach kreatywnych na Stadionie Olimpijskim.

Bezpłatny spacer odbędzie się już 16 października. Uczestnicy wyruszą z Odra Centrum w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego, gdzie odbiorą mapy z zaznaczonymi wybranymi, ciekawymi miejscami Wrocławia - Wielkiej Wyspy. W każdym zaznaczonym na mapie punkcie otrzymają pieczątkę lub naklejkę. Jeśli w wyznaczonym limicie czasu – między 10:00 a 16:00h – uzbierają wszystkie, otrzymają kompletną, pamiątkową mapę Wielkiej Wyspy. Do zaliczenia podczas imprezy będą punkty kontrolne w pobliżu: WieżyCiśnień przy ul. Na Grobli, ZOO, Hali Stulecia, Kościoła pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim, Stadionu Olimpijskiego oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Nie będzie konieczności przemieszczania się po jednej, narzuconej z góry trasie – uczestnicy samodzielnie wybiorą dogodną drogę pomiędzy punktami. Łączny dystans do pokonania wyniesie około 10 do 12 kilometrów.

Sposób „podróży” między punktami również pozostaje do wyboru osób biorących udział w zabawie: może to być spacer, bieg, jazda na rowerze lub hulajnodze.

Nadrzędnym celem imprezy jest integracja i socjalizacja migrantów z różnych stron świata, których we Wrocławiu – Mieście Spotkań, pojawiło się w ostatnim czasie nawet kilkaset tysięcy

Wrocław jest obecnie domem dla osób z wielu różnych krajów – wyjaśnia Anna Gęstwa organizator wydarzenia. Nasze miasto w swojej bogatej, wielokulturowej historii praktycznie zawsze było miejscem łączącym drogi ludzi wielu narodowości. Naszym zdaniem wspólna zabawa stanowiąca poznawanie historii ciekawych, czasami nieoczywistych okolic i miejsc, jest rewelacyjnym sposobem integracji i „poczucia się jak w domu” w Stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowo, niesie ze sobą walor aktywizacji do niezbędnego dla zdrowia ruchu. Ci z uczestników, którzy mieszkają we Wrocławiu już dłuższy czas, odkryją na nowo ciekawe miejsca lub w ogóle je poznają. Migranci, którzy znaleźli się tu stosunkowo niedawno, wyruszą w podróż po tych samych okolicach – będzie to stanowiło także okazję do wymiany doświadczeń, poznania się i wzajemnego zbliżenia – dodaje Anna Gęstwa.

Rozpoczęcie spaceru 10:00h Odra Centrum
Zakończenie spaceru 16:00h
Na spacer nie obowiązują zapisy.
Limit uczestników to 1000 osób.

W poszczególnych punktach będą dostępne do wyczerpania zapasów bezpłatne mapy do pobrania i rozpoczęcia niezależnego spaceru.Grupy zorganizowane mogą zgłosić udział i otrzymać mapy wcześniej, nie tylko w dniu wydarzenia. Więcej informacji na fbWrocloveSport oraz www.wroclovesport.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 533 066 257

Wrocross plakat

ce955089