Strona imprezy
Relacja 2021

Trasa biegu
Mapa B3k mala strona
W najbliższą niedzielę, 2 października w Krakowie odbędzie się 15. Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną niewielkie zmiany w organizacji ruchu. Uczestnicy biegu, którzy udadzą się do Biura Zawodów zlokalizowanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w niedzielę będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju – dostaną się nim w okolice startu w Podgórzu. Po biegu zawodnikom zostaną natomiast udostępnione autobusy, którymi wcześniej z okolic startu w okolice mety będą mogli dostać się kibice.

Mapa B3k Duza strona1

Zmiany w organizacji ruchu
Na czas biegu będą wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu kołowym w rejonie Kopca Krakusa (ul. Maryewskiego, ul. Za Torem, ul. Dembowskiego, Plac Lasoty, ul. Parkowa, wschodnia strona Rynku Podgórskiego, ul. Limanowskiego – ruch kołowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 min w godz. 10:30-10:45, ul. Brodzińskiego) oraz w rejonie Salwatora.
W godzinach 10:30-12:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej i ul. Księcia Józefa:

- od al.28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Monte Cassino, Zielińskiego, Mostem Zwierzynieckim;
- od ul. Jodłowej (gdzie będzie umieszczona tablica informująca o zamknięciu ul. Starowolskiej) możliwy będzie dojazd do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką.

W godzinach 10:00-12:30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej ulicami: Zielińskiego, Monte Cassino do Ronda Grunwaldzkiego.

Ruch tramwajowy na Salwator zostanie utrzymany przez cały czas trwania biegu.

W dniu startu, 2 października będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się na ulicach: Dembowskiego, Plac Lasoty, Parkowej, po wschodniej stronie Rynku Podgórskiego (oprócz karetek pogotowia), fragmencie Staromostowej, Brodzińskiego, fragmentach Kościuszki i św. Bronisławy.
Wszyscy zmotoryzowani powinni znaleźć sobie miejsce parkingowe w okolicy lub przesiąść się na komunikację miejską.
Mapa i opis trasy 15. Biegu Trzech Kopców znajdują się TUTAJ. Start o godz. 10:30 pod Kopcem Krakusa, meta pod Kopcem Piłsudskiego.

Specjalny transport dla kibiców i zawodników
Uczestnicy, którzy udadzą się do Biura Zawodów zlokalizowanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w niedzielę (2 października czynne w godz. 7:00-9:00) będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju – dostaną się nim z przystanku „Reymana” w okolice startu w Podgórzu (przystanek „Podgórze SKA”). Planowane godziny odjazdu: 8:30 i 9:40.
Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10:20 i około godziny 10:45 (kierunek – przystanek „ZOO”).

O godzinie 12:00 na przystanek „ZOO” zostaną podstawione autobusy kursujące na przystanek „Muzeum Narodowe” (dawny przystanek „Hotel Cracovia”) oraz w okolice Rynku Podgórskiego.
Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy
Zawodnicy oraz wolontariusze 15. Biegu Trzech Kopców w dniu 2 października 2022 roku będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy, natomiast wolontariusze – specjalny identyfikator wydany przez Organizatora biegu – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

btk
Parking dla uczestników

W dniach 30 września-2 października (piątek-niedziela) uczestnikom 15. Biegu Trzech Kopców udostępniony zostanie parking północny (wjazd od ul. Reymonta) Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Z parkingu będzie można korzystać:
- 30.09.2022 r. (piątek) w godzinach 14:30-20:30;
- 01.10.2022 r. (sobota) w godzinach 11:30-20:30;
- 02.10.2022 r. (niedziela) w godzinach 6:30-18:00.
Wjazd na parking będzie możliwy jedynie za okazaniem karty parkingowej (do pobrania TUTAJ).
W celu uniknięcia kumulacji uczestników w Biurze Zawodów, zachęcamy do odbierania pakietów startowych w piątek oraz sobotę.

REKLAMA

poznan maraton 2023