Strona słuchawek Jabra - partnera maratonu

DSCF2035
Maratończyk.pl: W maju tego roku otrzymaliśmy do przetestowania słuchawki Jabra – Elite 4 Active i Jabra Elite 7 Active. Teraz chcemy przekazać Wam kilka naszych spostrzeżeń.

Oba zestawy słuchawek zgodnie ze swoją nazwą zostały stworzone z myślą o osobach uprawiających różne rodzaje aktywności fizycznej, nawet o dużej intensywności i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Trzeba przyznać, że są to bardzo zaawansowane modele. Można je krótko scharakteryzować w ten sposób: bezprzewodowa łączność, aktywne wyciszenie szumów (ANC) i przede wszystkim system HearThrough. Zwłaszcza ta ostatnia opcja jest bardzo pomocna podczas treningów biegowych chociażby w mieście. Pomimo założonych słuchawek, prowadzenia rozmów telefonicznych, słuchania muzyki, bardzo wyraźnie słyszymy dźwięki otoczenia np. ulicy. Funkcja ta, plus anatomiczna budowa słuchawek i związana z tym wygoda, pozwalają przez długi czas nie wyciągać ich z uszu.

DSCF2021
Dzięki wbudowanym mikrofonom urządzenie przepuszcza dźwięki z zewnątrz do słuchawek, byśmy mogli usłyszeć co się dzieje wokół nas. Tego typu funkcja poprawia zdecydowanie bezpieczeństwo, nie musimy zdejmować słuchawek by słyszeć świat zewnętrzny, również wtedy gdy słuchamy muzyki. Dodatkowo są odporne na wilgoć, deszcz, a więc również na pot i wodę (klasy ochronności IP IP55 w Elite 4, IP57 w Elite 7).

Łączność z telefonem odbywa się poprzez bluetooth 5.2, a więc jest bardzo szybka i prosta. Oba zestawy posiadają czujnik wykrywający obecność słuchawek w uszach oraz fizyczny przycisk na wierzchniej części. W drugim wypadku włączenie słuchawek polega na przytrzymaniu każdej z nich przez kilka sekund.

Natomiast funkcja ACN czyli aktywna redukcja szumów eliminuje wszelkie zakłócenia i szumy. Dzięki temu dźwięk jest bardzo czysty.

Słuchawki posiadają bardzo wydajną baterię. Elite 4 Active działają na jednym ładowaniu mniej więcej 7 godzin, a dzięki zastosowaniu futerału ładującego, praca słuchawek może trwać do około 28 godzin. Elite 7 Active ma ten czas nieco dłuży. Słuchawki można więc śmiało używać cały dzień, bez koniecznego ładowania w międzyczasie.

Na etui obu modeli o wymiarach (40 x 25 x 70 mm), znajduje się dioda informująca o stanie naładowania baterii oraz port USB-C. W jego wnętrzu umieszczone są namagnesowane sloty na obie słuchawki, z dwoma parami pinów ładujących.

Ze słuchawek można korzystać także w trybie mono (jedna słuchawka - lewa lub prawa), a dźwięk nadal będzie wysokiej jakości. Słuchanie poprzez użycie jednej słuchawki pozwala oczywiście lepiej słyszeć, to co dzieje się dookoła. W tym czasie możemy ładować drugą słuchawkę, by wydłużyć czas pracy baterii.
Czego można chcieć więcej od e-sportowych bezprzewodowych słuchawek? A jednak :) Elite 7 Active jest najdroższym modelem od firmy Jabra. Słuchawki zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom nawet podczas najtrudniejszych i najbardziej wymagających treningów. Za pomocą funkcji MySound w aplikacji Jabra Sound+ w słuchawkach można dostosować dźwięk do własnych preferencji słuchowych.

Jabra Sound+ jest idealną aplikacją uzupełniającą zestaw słuchawkowy – uzupełnia go o dodatkowe funkcje i umożliwia spersonalizowanie sposobu korzystania z urządzenia. W zależności od podłączonego produktu można na przykład, zmienić język stosowany w komunikatach głosowych, dostosować dźwięk odsłuchu za pomocą korektora i dostosować funkcję HearThrough oraz ustawienia efektu lokalnego. Status baterii podłączonego produktu Jabra jest również wyświetlany. Aplikację można pobrać z Google Play  na urządzenie Android i z App Store na urządzenie iOS.

Ponadto słuchawki Elite 7 Active posiadają dodatkowo technologię ShakeGrip. Pod tym terminem kryje się innowacyjny materiał pokrywający część douszną, wykonany ze specjalnej odmiany płynnej gumy silikonowej, która pewniej utrzymuje słuchawki w uchu.

Wspomniane funkcje HearThrough i ANC w przypadku Elite 7 Active mają regulowane wartości.

Jeszcze jedna warta wyróżnienia funkcja w Elite 7 Active, to możliwość połączenia jednocześnie dwóch urządzeń poprzez Bluetooth 5.2 i wstępnego sparowania słuchawek z ośmioma urządzeniami.

Zarówno futerał i słuchawki wykonane są z najlepszych materiałów. Wyglądają elegancko i występują w kolorach czarnym, granatowym i miętowym.

Jabra Elite 4 Active Angle 4 Light Mint LB

Podsumowując zarówno Elite 7 Active i Elite 4 Active są bardzo wygodne i nie powodują dyskomfortu, a przy tym trzymają się dobrze na miejscu. W komplecie otrzymujemy słuchawki w etui do ładowania, kabel USB-A i USB-C oraz zapasowe gumki do słuchawek w rozmiarach M i L. Słuchawki w opakowaniu mają trzeci komplet gumek o rozmiarze M.

DSCF2037

Z kobiecej strony - słuchawki fantastycznie sprawdzają się także... w kuchni podczas gotowania! Para od gotowania nie jest problemem dla elektroniki, brzęk garnków nie zakłuca rozmowy telefonicznej czy słuchania muzyki!

Jednym słowem polecamy słuchawki Jabra Elite 4 i Jabra Elite 7! W tej chwili na stronie producenta wersję Elite 7 można zakupić z rabatem. Zapraszamy także na stoisko Jabry, które będzie się znajdowało w miasteczku maratońskim 44. Maratonu Warszawskiego.

Cena Jabra Elite 4 Active - 549,99 zł
Cena Jabra Elite 7 Active - 749,99 zł

Specyfikacja Jabra Elite 4 Active

jabra elite4

Specyfikacja Jabra Elite 7 Active

jabra elite7