Zapisy

cros mokotow

Unikalny bieg przeszkodowy na Mokotowie odbędzie się w przyszły weekend! Znamy kolejne szczegóły związane z premierową edycją Crossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego. Jego pomysłodawcy zapowiadają ciekawe pakiety startowe, unikalny design medalu oraz piknik historyczny. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Cross Forteczny Pamięci Janusza Kusocińskiego odbędzie się w dniu 17 września (sobota) na terenie dzielnicy Mokotów - w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie. Startujący w nim zawodnicy pokonają dystans 5 km, a na trasie biegu pojawią się przeszkody w postaci eksponatów, m.in.: czołgów, samolotów czy wozów bojowych. Nie zabraknie też wyzwań i zadań związanych z ukształtowaniem terenu oraz wykorzystaniem tamtejszej infrastruktury. Trzeba być zatem przygotowanym naostre zakręty, barierki, kolczaste zasieki, górki czykontakt z zimną woda.

Klimat militarny w każdym aspekcie
Organizatorzy zadbali o to, aby udział w premierowej odsłonie zawodów był niezapomnianym przeżyciem i mocno wpisywał się w żołnierski klimat tego miejsca. Poza rywalizacją OPEN przewidziana jest klasyfikacja militarna dla tych, którzy zdecydują się pokonać całą trasę w butach wojskowych. Na mecie wszyscy zawodnicy otrzymają unikalny medal w kształcie czołgu, natomiast regeneracji sił nastąpi przy grochówce serwowanej z prawdziwego wojskowego kotła. Zresztą nie będzie to jedyny element wpisujący się w specyfikę tego miejsca. Podczas zmagań przeszkodowych odbywać się będzie otwarty dla wszystkich piknik historyczny z wieloma atrakcjami.

Bogate pakiety startowe
Każdy z uczestników przed rywalizacją otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się między innymi: koszulka, kubek oraz czapka do biegania z logiem imprezy. – Zależy nam, żeby biegacze mieli dobre wspomnienia z pierwszej edycji Crossu Fortecznego – mówi Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy biegu. – Liczymy na to, że impreza zostanie ciepło przyjęta i na stałe wpisze się w krajobraz lokalnych biegów o klimacie militarnym – dodaje Jagnyziak.

cross medal
cross medal1
Starty w falach oraz wybitny patron
Rywalizacja toczona będzie w kilkudziesięcioosobowych grupach, startujących co kilkanaście minut. Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz militarna.
Cross poświęcony jest pamięci Janusza Kusocińskiego. Wybitny polski lekkoatleta, mistrz olimpijski z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 km, bronił stolicy przed wojskami sowieckimi na terenie Fortu IX Twierdzy Warszawa, zostając ciężko ranny. Upamiętnia to znajdujący się na terenie muzeum obelisk.

WspółorganizatoramiCrossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego są: Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, Muzeum Techniki Wojskowej w Warszawie oraz Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

REKLAMA

poznan maraton 2023