Strona zawodów
 Relacja 2021 / Relacja 2019 / Relacja 2018/  Relacja 2017
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012 

bieg fabrykanta 27 63997 1200 800 100
Bartek Sobecki: Po raz jedenasty w sobotę 27 sierpnia wystartuje Bieg Fabrykanta. W ramach imprezy oprócz biegu na dystansie 10 km rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Do zawodów zgłosiło się ponad 1200 biegaczy z Polski i z zagranicy.

W biegu głównym zawodnicy rywalizować będą oprócz klasyfikacji open również w kategoriach wiekowych, klasyfikacji drużynowej oraz branży IT. Dodatkowo do programu imprezy wracają Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. W uzyskaniu jak najlepszych rezultatów zawodnikom na trasie będą pomagać pacemakerzy, którzy poprowadzą grupy na 40, 45, 50, 55 i 60 minut.

W tegorocznej edycji Biegu Fabrykanta uczestnicy po raz pierwszy mogli wziąć udział w akcji charytatywnej wpłacając dodatkowe środki podczas rejestracji do zawodów dla Fundacji Gajusz. Biegacze, którzy zdecydowali się na taki wybór pobiegną z numerami startowymi z logo fundacji, a dodatkowo partner zawodów firma Sii, ze swojej strony wpłaci również równowartość zebranych środków, na konto Fundacji.

- W najbliższą sobotę 60 biegaczy Sii Running Team z całej Polski weźmie udział w tegorocznej edycji Biegu Fabrykanta. Pracownicy, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie spotkają się również na tzw. pasta party, podczas którego będą mogli się zintegrować i lepiej poznać – mówi Katarzyna Domańska, CSR Manager w Sii Polska. Udział Sii Polska w Biegu Fabrykanta jest związany z celebrowaniem 10 urodzin łódzkiego oddziału firmy. Dzięki wewnętrznemu programowi Sii Power Volunteers podwoimy środki wpłacone przez wszystkich uczestników biegu, którzy rejestrując się na wydarzenie wybrali ścieżkę charytatywną i zdecydowali się wesprzeć Fundację Gajusz – dodaje Katarzyna Domańska.

Bieg Grohmana
Cały czas trwają zapisy na Bieg Grohmana, czyli piątą edycję jednej mili rozgrywanej w ramach Biegu Fabrykanta! To świetna okazja, żeby sprawdzić się na tym nietypowym dystansie lub zrobić sobie rozruch przed „dyszką” zwieńczony okazałym medalem! Całość zebranej kwoty z wpisowego zostanie przekazana na cel charytatywny koordynowany przez Fundację DOBROdzieje się. Wpisowe to jedyne 20 zł, a zebrana kwota zostanie podwojona przez Łódzką Specjalna Strefę Ekonomiczną. Do biegu będzie można zgłosić się również w biurze zawodów.
- To już V Bieg Grohmana. Wydarzenie dla nas bardzo ważne, ponieważ działalność Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to także popieranie i kreowanie inicjatyw społecznych. Cieszymy się, że będziemy po raz kolejny gościć na terenie Strefy miłośników biegania i że przekażemy wsparcie finansowe do Fundacji DOBROdzieje się dla dzieci z Ukrainy przebywających w polskich domach dziecka” – mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A.

bieg fabrykanta 81 64051 1200 800 100

Biegi Małego Fabrykanta
Jak co roku rywalizację w Biegu Fabrykanta rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:00. Na starcie stanie ponad 200 uczestników, którzy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki i upominki. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, które dostępne będą w biurze zawodów.

Zmiany w organizacji ruchu
W związku z organizacją 11. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice: Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Tylna, Plac Zwycięstwa oraz park Źródliska. Zmianom ulegną również trasy autobusów
i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie biegu w zakładce: Zmiana organizacji ruchu.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku Partnerem Wydarzenia jest Łódzka Specjalna strefa Ekonomiczna. Bieg Fabrykanta jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

bieg fabrykanta 100 64070 1200 800 100

Program zawodów
Piątek 26 sierpnia:
17:00 - otwarcie biura zawodów
20:00 - zamknięcie biura zawodów

Sobota 27 sierpnia:
13:00 - otwarcie biura zawodów
14:30 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”
15:00 – start Biegów Małego Fabrykanta
15:30 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana
16:30 – start Biegu Grohmana – Kobiety
16:45 – start Biegu Grohmana – Mężczyźni
17:00 - zamknięcie biura zawodów na Bieg Fabrykanta
17:30 - dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana
18:30 - start biegu głównego
20:00 - dekoracja zwycięzców
21:00 - zakończenie imprezy

REKLAMA

poznan maraton 2023