Zbiórka

24 charytatywnie3
ZIS Kraków: Już 24 września odbędzie się wyjątkowy bieg charytatywny. Sławek Gawlik – biegacz ultra, zwycięzca Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) z 2020 roku podejmie wyzwanie 24-godzinnego biegu wokół Błoń Krakowskich. Wszystko w szczytnym celu – pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa. Zapraszamy do udziału w zbiórce i kibicowania na miejscu od godz. 11:00 oraz online przez całą dobę!

Przez całą dobę dla domu dziecka

Sławek Gawlik – biegacz długodystansowy, były kolarz górski, reprezentant Polski, instruktor i promotor sportu, znany jest w krakowskim środowisku biegowym z zamiłowania do ekstremalnych wyzwań. Tym razem utytułowany ultramaratończyk, zwycięzca Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) z 2020 roku, będzie biegł przez całą dobę, by zebrać środki na rzecz krakowskiego domu dziecka.

24 charytatywnie4
Niezbędne długodystansowe doświadczenie
Sławek na swoim koncie ma już takie osiągnięcia jak choćby ośmiodniowy bieg przez Alpy, sześciokrotne pod rząd wbiegnięcie na Kasprowy Wierch od świtu do zmierzchu zimą, czy próbę bicia rekordu klasycznej trasy legendarnego Biegu Rzeźnika. Na arenie międzynarodowej odniósł m.in. spektakularne zwycięstwo w ulicznym maratonie w Bratysławie, zajmował czołowe lokaty w wymagających drużynowych biegach etapowych w Alpach – Dynafit Trail Run 3 czy Transalpine Run.
Do jego największych krajowych sukcesów należy zaliczyć m.in. tegoroczne zwycięstwo i rekord trasy Rzeźnickiego Szlema (187 km), pierwsze miejsce w Garmin Ultra Race na dystansie 54 km, drugie miejsca na dystansach 100 i 150 km prestiżowych zawodów Łemkowyna Ultra-Trail, czy też podium w etapowym Iron Runie (9 startów pod rząd na krynickim Festiwalu Biegowym, na łącznym dystansie ponad 160 km).

Znakiem rozpoznawczym – liczba 24
Wyzwanie potrwa 24 godziny i odbędzie się 24 września 2022 roku, a orientacyjnym celem sportowca będzie pokonanie dystansu ok. 240 kilometrów! Areną tych zmagań, będzie najpopularniejsze wśród Krakowian miejsce do biegania – asfaltowa pętla wokół Błoń Krakowskich o dokładnej długości: 3,5 kilometra i… 24 metrów.

24 charytatywnie5Szczytny cel zbiórki
Wydarzeniu towarzyszyć będzie internetowa zrzutka na dofinansowanie wyposażenia w nowoczesny sprzęt sportowy krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa, zajmującego się wychowaniem i wsparciem terapeutycznym dzieci zamieszkujących jego osiem placówek. Na ten moment pod opieką Centrum znajduje się łącznie 90 dzieci w wieku od 0-18 lat, które czasowo lub trwale pozbawione są opieki ze strony rodziców. W placówkach dużą wagę przywiązuje się do aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Ruch jest jedną z form terapii nadpobudliwości psychoruchowej, z którą boryka się wielu podopiecznych. Dzieci korzystają niemal przez cały rok z boiska wielofunkcyjnego znajdującego się na terenie jednej z placówek, a także siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw. W ocenie Dyrektora Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”, Pana Jarosława Chodorowskiego, codzienna aktywność fizyczna, gry zespołowe, zabawy, mini turnieje zmniejszają aż o połowę problemy emocjonalne wychowanków. Jak sam mówi: „Marzeniem naszym jest aby w ogrodach kolejnych naszych placówek pojawiły się całoroczne urządzenia do ćwiczeń typu rowerek, orbitek, wahadło, a może nawet zestaw street workout”. Podopieczni Centrum będą obecni podczas biegu na Błoniach Krakowskich, by osobiście kibicować Sławkowi Gawlikowi. Partnerem technicznym zawodnika jest Dynafit, a profesjonalny pomiar GPS i możliwość śledzenia na żywo jego postępów w Internecie zapewni firma Poltrax.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Mistrzowska trasa
Start i meta pętli wokół Błoń Krakowskich ulokowane zostaną na wysokości Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Trasa ta dwukrotnie gościła już Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym – w 2008 i 2016 roku. Jej obecny rekord wynosi 243 km w ciągu doby. Ciekawe, na ile Sławkowi uda się do niego zbliżyć i ile środków zebrać. Zawodnik będzie wyposażony w tracker GPS, umożliwiający śledzenie jego postępów pod specjalnym linkiem. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce i aktywnego kibicowania na miejscu od godz. 11:00 oraz online przez całą dobę.

REKLAMA

poznan maraton 2023